• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

kiborga1

Цитат на: Caxapa - 28.03.2013 23:27
Отговор получаваш и то веднага.  Вода се сменя 1/3 седмично. Начина на поддръжка на аквариума ще намериш в изкачащото меню в ляво на екрана. Там има отговори на всичките ти въпроси по които е писано доста и са дадени съвети. За този аквариум ти е нужен външен филтър-канистър с доста голям дебит. Ако не можеш да се снабдиш с такъв, минаваш на вариант два по-малки външни.
благодаря колега за сега с вътрешния филтър сяка седмица да сменям водата или като имам външен пак ? нес сложих 4 диодни ленти по 1,30 дълги червени лед и 2 бели пури по 36 вата на капака с изкуствени растеня съм трябва ли да слагам още осветление ?

Caxapa

Добро осветление е необходимо за растенията/живите/. На пласмасовите им е все едно с какви лампи ще си.  Водата, искаш не искаш с един или повече филтри си я сменяш всяка седмица по 1/3. Дугото е четене на темите които ти казах и така.

nadji6


Здравейте акваристи!

@akapulko -  благодаря за отговора на преднишния ми въпрос! :) 


Дали според вас този малък наръфан приятел ще се оправи, имам предвид перките? Перките му са нахапани и една от "ръчичките"- тези предните дълги плавници  липсва...  Вие как лекувате нахапани бети?
Само да кажа не съм му причинила аз това, вчера го взех от магазина в такова състояние.



Caxapa

Плавниците на рибите се възстановяват и е въпрос на време. Може да добавяш и лекарсвтво за заздравяване на раничките по плавниците вслествие борбата която е водила тази рибка.

nadji6


Деян

Както каза колегата - трябва му спокойствие, храна и евентуално нещо против инфекция и скоро ще си имаш чудесен воален мъжкар. :-)

nadji6

Здравейте колеги!
Честит празник на всички :)

Да ви ъпдейтна за бетите- малкото животинче наистина си оправи плавниците и се превърна в страхотен млад мъжкар :)


Сега имам друг въпрос за другия аквариум:възожно ли е сом Птеригоплихт гибицепс да хапе златна рибка? Имали ли сте подобни наблюдения? Преди два дни сложих сома при златната ми рбика, а днес на златушка и липсват две люспи от коремчето. Няма вид на наранена, все едно люспите са просто паданали, няма други засегнати участъци, няма червенина или ранички на мястото на липсващите люспи... Не ми прилича на болест, прегледах темите за болести, на нищо подобно не прилича...  :-|

Рибката е активна, яде обикаля... Не е възможно да се е заклещила някъде, затова еднинствения виновник за положението остава сома... Сомчето от магазина направо го пуснах при златка(все пак май трябваше на карантина да кара малко?).
Златната рибка е много лакома, яде и дънните гранули на сома, може би тогава се е случило нещо?


Аквариум: 20 литра;
Стартиран преди: 3месеца;
Филтър: 350 литра/час не се спира;
Растения: не;
Грунд: речен;
Обитатели: Обикновена златна рибка (не е воална) около 7-8 см, живее тук от 3 месеца и сом Птеригоплихт гибицепс, отново голям  около 7-8см. пуснат преди два дни.

Знам, че аквариумът е КРАЙНО малък за тия гиганти, но засега ще трябва да устискат докато чакаме по-големия.

Георги

Устата на птеригоплихта е отдолу, за да я захапе за корема трябва да се обърне и т.н. По-скоро, ако са си съперничили за храната, може да се убола на гръбния му плавник. В общи линии - свободни съчинения на тема "А възможно ли е?" :)

nadji6

Хмм, благодаря за отговора!  *thanks

Значи общо взето да разбирам, че практиката не познава такива случаи :) Което си е успокоително...
И май май, наистина един ден лакомията ще довърши златното ми прасенце. Но както казват: по-добре конят да умре от зоб, отколкото от глад  *CRAZY*

Ще ги следя отблизо тия двамата, особено по време на хранене и ще ви докладвам, ако забележа нещо интересно и поучително.

Асен Евгениев

Цитат на: nadji6 - 05.05.2013 15:38
Но както казват: по-добре конят да умре от зоб, отколкото от глад
Това не го прилагай на рибите. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

enigma007

Здравейте аз съм сравнително нов и се нуждая от помощ и съвет от вас , за конкретизиране ето крайните параметри на готовия аквариум и оборудването към него ;

Аквариум - 110см дължина , 52см шир.,60 височина
Оборудване ;

Външен филтър - SunSun 303b
Пълнеж за филтъра - Sera Siporax 1л , JBL MicroMec 1л и Sera филтърна вата 250 гр.
Нагревател -JBL s 300 - 2 бр.
Осветление - Ferplast Aquarelle/Freshlife 30W T8 - 1 пура
Въздушна стена - 60 см
Грунд - 3-6 мм - тъмен
Под грунда - Tetra CompleteSubstrate + TetraPlant InitialSticks + Tetra aqua nitrate minus pearls
Корен от мангрово дърво
И всички тестове и подобрители за вода

Та въпросът ми е дали ми трябва още нещо за до оборудване за отглеждането на Дискуси. благодаря на всеки който даде някакъв съвет .

soulkeeper

Здравейте на всички.Имам нужда от малък съвет...В един 70-75л аквариум имам една двойка Джули,една двойка анцитрусчета,двойка бети,двойка молинезии и двойка симпатяги рачета камбарелус монтезуме.Всичко в този аквариум се получи доста добре,но има некой "разбойник" който активно се грижи останалите съжители да не са с дълги опашки и растенията да са добре подстригани!аз залагам на рачетата но искам съвет дали тчх да накажа или е възможно да е друг дзвер!БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО  :kreshtja:  :'(

nadji6

Здрвейте колеги!

Някой знае ли дали в България се продават подобни разделители за аквариуми: http://www.amazon.com/Penn-Plax-TDSU-Pennplax-Aquarium-Divider/dp/B0002APYA4

Потърсих чрез Гугъл, но нямаше положителен резултат...  *dontknow*
Ама чак пък да не се продават  :duvar:

asito

Изрежи парче стъкло или плексиглас и си готов.Не се продават такива разделители в БГ.

hristoj

Здравейте, искам да попитам на какво се дължи избеляването на триъгълника при разборите?

Similar topics (5)

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4524

32484

Публикации: 10
Прегледи: 5255

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2346

762

Публикации: 24
Прегледи: 12127

59367

Публикации: 13
Прегледи: 5771