• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

JEM

Цитат на: paolo6481 - 10.11.2012 18:42
Аз бих допълнил че не може да се засади в грунда. O:-)
Има такава работа *DRINK*,но да не говорим за друго и без това темата на колегата не е за този раздел :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

stoio0 xD

Да ви питам при златните ми рибки ако е силно течението има ли проблем?  :-)

ogogogo

Цитат на: stoio0 xD - 15.11.2012 18:05
Да ви питам при златните ми рибки ако е силно течението има ли проблем?  :-)
Има,направо им разгонваш фамилията.Насочи струята към някоя от стените на аквариума
или намали дебита на филтъра ако можеш.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

stoio0 xD

Колеги да ви питам ако в един 100л аквариум има една двойка зебровидни цихлозоми и 1 платидорус с един анциструс и грунда е от средни големи камъни. Запитването ми е дали ако двойката цихлозоми имат хайвер трябвали да махам сомовете и трябва ли да сменям грунда с по дребен?

kamos

Не и на двата въпроса, ако те интересува спрямо цихлазомите - те и в кофа да ги сложиш пак ще хвърлят хайвер
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Jancko

Здравйте...от няколко дена рибите нещо не се държат мн мн нормално.Ние преди имахме 70 л. аквариум но се преместихме и си взехме преди 1 месец 30 л. аквариумче и понеже от стария аквариум бяха останали 2 трихогастери,които са истински "столетници" :D,имаме ги от поне 7-8 години и са доста големички може би над 10 см,та ги сложихме в този 30 л. аквариум(знам,че им е малък,но какво да ги правим) и татко е взел още 2 женски и 2 мъжки хелера малки и 2 тернеции от които 1-я умрял доста бързо.И проблема,който го наблюдавам 2 дена е,че рибите доста лесно се плашат,2-та трихогастера постоянно си менят цвета, стават с доста тъмен оттенък,тая вечер даже ги гледам панически си поемат въздух на повърхността,мъжките хелери като ги гледам или стоят горе в ъгъла или долу,май само тернецията и 2-та женски хелера си плуват нормално...

Nikki_99

Здравейте, от близо 8 месеца гледам няколко сомчета анциструси.От два дни забелязах, че на едното му се бели кожата на главата и раната се разраства всеки час.Някой имал ли е подобен проблем?Помогнете ако можете!! :-| *HELP*

Nikki_99

Здравейте, от около 8 месеца си гледам няколко сомчета анциструси.ОТ няколко дни забелязах,че по главата на едното се бели кожата и се вижда месото!!!Моля ви помогнете, защото всеки час започва да се бели повече .... *HELP*   

Допълнително информация:
Обем на аквариума: 40 л.

Височина: 35 см

Грунд
Дебелина на дъното: 5 мм
Размер на камъчетата: ситна, бяла мозайка

Осветление:...........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): не
Аераторна помпа (с гъба): да
Вътршен филтър л/ч: да
Външен филтър л/ч: не 
Система за СО2: не

Филтрите работят - (изключвам ги за през ноща).

Дата на стартиране на аквариума: Април 2012

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
Не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:добавяне при смяна на водата на морска сол и синка

Вода
Сменям по 10 литра (процента) на всеки 10 дни.
При смяната: Водата е (престояла). Водата е с температура 24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24 градуса.

Храна
Видове храна: Vipan, Vipagrant
Колко често храните рибките си:2 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: до минута

Обем на аквариума: 40 л.

Височина: 35 см

Грунд
Дебелина на дъното: 5 мм
Размер на камъчетата: ситна, бяла мозайка

Осветление:...........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): не
Аераторна помпа (с гъба): да
Вътршен филтър л/ч: да
Външен филтър л/ч: не 
Система за СО2: не

Филтрите работят - (изключвам ги за през ноща).

Дата на стартиране на аквариума: Април 2012

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
Не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:добавяне при смяна на водата на морска сол и синка

Вода
Сменям по 10 литра (процента) на всеки 10 дни.
При смяната: Водата е (престояла). Водата е с температура 24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24 градуса.

Храна
Видове храна: Vipan, Vipagrant
Колко често храните рибките си:2 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: до минута

Ketkata

Здравейте!
Моля за съвет - купихме на дъщерята гупи, които много добре си живеят, но търговеца ни предупреди, че са гледани в солена вода (1 суп.л. на 10л), така че до момента поддържаме тази концентрация и всичко е наред. Много ни е мерак, обаче, да добавим и няколко обикновени малки анциструсчета към тях,  за да почистват. Проблемът е в солта - не мога да намеря информация на колко сол макс. мога да отглеждам анциструси, освен това не мога да преценя колко постепенно да променям сегашната концентрация на сол, така че да спестя на гупите излишния стрес.
Благодаря предварително за всеки съвет!

jukalinka

Здравейте, незнам дали точно тази тема е подходяща да питам нещо? може ли да изкюча въздуха в аквариума за 2 дни?

ogogogo

И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

jukalinka

а може ли да оставя помпата без надзор?

S_mo

Цитат на: jukalinka - 08.03.2013 18:25
а може ли да оставя помпата без надзор?
Е ти какво я правиш тая помпа?  :-|

jukalinka

ами незнам братовчед ми каза да изкючвам всичко като ме няма, 2 дни нищо нямало да им стане

S_mo

Цитат на: jukalinka - 08.03.2013 18:46
ами незнам братовчед ми каза да изкючвам всичко като ме няма, 2 дни нищо нямало да им стане
За 2 дни ще им стане нещо.....

Similar topics (5)

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1987

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4867

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3863

5364

Публикации: 3
Прегледи: 2833

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6637