• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

jukalinka

Значи да я оставя да работи, освен да изгори друго неможе да стане.

diskusi233

Цитат на: jukalinka - 08.03.2013 18:56
Значи да я оставя да работи, освен да изгори друго неможе да стане.

Аз моита летото я не гася по 1-месец,като помпата е от наи евтините 10лв. *CRAZY*
Ти си реши..
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

jukalinka

Да и мойта е такава пък и имам една резервна  :-) молинезията ми нещо се държи неадекватно дали не се е адаптирала??? дано не умре :((((

Heartwork

Че как за 2 дни, ще изгори бре колега  :-D. Моята вече 5ти месец бачка без спирка.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

jukalinka

Много ли са рибките за този аквариум?
: 08.03.2013г 20:08ч

колешански

Много са в предвид това с което смяташ да филтрираш и с тези малко на брой растения.Между другото това е форума с най-много инфо.Четете бе хора *dontknow*

jukalinka

а с какво трябва да филтрирам?  :-[

Стоян Михов

Цитат на: jukalinka - 08.03.2013 20:08
Много ли са рибките за този аквариум?
: 08.03.2013г 20:08ч


Кажи колко е голям аквариума и колко и какви са рибките, какво е оборудването, не ни карай да броим и да гадаем по снимките.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Borbin.dux

Здравейте нов съм във форума и искам да попитам за пола на златните рибки понеже имам само една а искам да ги размножавам и трябва да си купя още ако маже да ми кажете как да определя пола . Благодаря предварително  :-)

Caxapa

Цитат на: Borbin.dux - 08.03.2013 20:31
Здравейте нов съм във форума и искам да попитам за пола на златните рибки понеже имам само една а искам да ги размножавам и трябва да си купя още ако маже да ми кажете как да определя пола . Благодаря предварително  :-)
Първо се научи как се отглеждат, научи как се определя пола на рибките  и едва тогава тръгвай по пътя на тези които размножават.
Опс, пита как се определя пола на рибките ли? Ами, има едни статии в сайта ни в които е описано всичко от игла до конец. Трябва малко старание само. Иначе да ти го разкаже някой като приказка няма да стане.
: 08-03-2013, 20:50:50
Запознай се с тази статия http://aquariumbg.com/forum/statii-knigi-i-dokumenti/akvarium-sas-zlatni-ribki-za-nachinaeshti/

nadji6

Здравейте колеги.

Аз имам следния проблем:

Възможно ли е златна рибка, която е сама да хвърля хайвер?
Подариха ми я преди около 3 месеца, беше коло 4-5 см. Сега е около 7-8 см, жизнена, дундеста и много лакома.

Аквариума е 19литров, с естествени растения (които златка много обича да пасе), без нагревател, но в стаята сме с парно и водата не е толкова студена сигурно... Сменям половината вода всяка седмица със сифонирането или по често ако дъното изглежда мръсно.  Храния със Сера голди, 2 пъти на ден по една щипка.

Днес забелязах, че от едната страна на рибката има нещо бяло мъничко все едно полепнало и я хванах да видя дали не е някой паразит. И тя докато се мяткаше, цялата ми ръка се напълни с някакви слузести мънички топчета- белезникави полупрозрачни... Шашнах се и веднага я пуснах в аквариума. След като я пуснха ми се стори, че коремчето и е поспаднало. Тя доволно си похапна тези топченца, които бяха паднали във водата.... Най-вече това, че ги изяде ме кара да мисля че е хавер...

А дали не се лъжа? Да не би пък това да е някаква странна болест/паразит за който все още нищо не съм чела?


Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kiborga1

Здравейте на всички любители на акваристиката от скоро се регестрирах в това форумче и незнам нали темата ми е за тук изобщо но ако нее ме извенете и моля да бъде преместена ако се налага та така да премина към вапросите значи преди 4 седмици си взех 390 литров аквариум размери 130,60,50 външен филтър все още нямам за него използвам вътрешен малък които е 600л.на час и тяло с гъба (голяма) което тяло го дават 1000 литра на час с тези филтри съм за сега поради недостиг на финанси нагревател 250 вата 1 метър камъче с двойно ареаторче (това за пукълчетата ) мисля че така се казваше ,4 см речен грунд съм сложил на дъното измит поне 10 пъти и преварен и пак измит искуствени растения 5,6 от камъни (тествани с оцет) пещеричка затъмнена отвътре за рибките и 2 ман нещо си дръвчета (кафеви дънери) съединил съм ги като едно цяло  *ROFL* *ROFL* *ROFL*  и да премина към обетателите му значи 18 неона(сини),5 кардинала,8 хелера, 4 черни молинезики,2 жълти 2 лабео или лабело незнам точно как се казваха 6 плати, 4 боции ,10 данио от които 5 розови и 5 сиви на точки 5 сомчета и 2 акули едната е бяла тъй наречена албинос около 10 см и черна (сива на ивици) и една 10тина см велифера ли незнам точно как се казваше жълта на черни точки от рода на молинезията общо взето около 70 рибета от тях само акулата(албинос и тази жълтата са по големички) всички други са малки около 2,3 см максимум та най важните въпроси са ми добър ли е подбора на рибите осветлението ми е 2 пури бели (обикновени 120см) по 36 вата нее ли слабо ? и за филтрацията проблем ли е да одържи докато се здобия с външен филтър ? също така искам да попитам с тези филтри колко често да сменям вода и сичко за което се сетите да правя което съм пропуснал да попитам БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ВЗЕЛИ ОЧАСТИЕ ЗА ИЗЧЕРПАТЕЛНИТЕ ОТГОВОРИ!!!  :-)

kiborga1

Цитат на: kiborga1 - 27.03.2013 20:15
Здравейте на всички любители на акваристиката от скоро се регестрирах в това форумче и незнам нали темата ми е за тук изобщо но ако нее ме извенете и моля да бъде преместена ако се налага та така да премина към вапросите значи преди 4 седмици си взех 390 литров аквариум размери 130,60,50 външен филтър все още нямам за него използвам вътрешен малък които е 600л.на час и тяло с гъба (голяма) което тяло го дават 1000 литра на час с тези филтри съм за сега поради недостиг на финанси нагревател 250 вата 1 метър камъче с двойно ареаторче (това за пукълчетата ) мисля че така се казваше ,4 см речен грунд съм сложил на дъното измит поне 10 пъти и преварен и пак измит искуствени растения 5,6 от камъни (тествани с оцет) пещеричка затъмнена отвътре за рибките и 2 ман нещо си дръвчета (кафеви дънери) съединил съм ги като едно цяло  *ROFL* *ROFL* *ROFL*  и да премина към обетателите му значи 18 неона(сини),5 кардинала,8 хелера, 4 черни молинезики,2 жълти 2 лабео или лабело незнам точно как се казваха 6 плати, 4 боции ,10 данио от които 5 розови и 5 сиви на точки 5 сомчета и 2 акули едната е бяла тъй наречена албинос около 10 см и черна (сива на ивици) и една 10тина см велифера ли незнам точно как се казваше жълта на черни точки от рода на молинезията общо взето около 70 рибета от тях само акулата(албинос и тази жълтата са по големички) всички други са малки около 2,3 см максимум та най важните въпроси са ми добър ли е подбора на рибите осветлението ми е 2 пури бели (обикновени 120см) по 36 вата нее ли слабо ? и за филтрацията проблем ли е да одържи докато се здобия с външен филтър ? също така искам да попитам с тези филтри колко често да сменям вода и сичко за което се сетите да правя което съм пропуснал да попитам БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ВЗЕЛИ ОЧАСТИЕ ЗА ИЗЧЕРПАТЕЛНИТЕ ОТГОВОРИ!!!  :-)
май няма да получа отговор за съжаление :)

Caxapa

Отговор получаваш и то веднага.  Вода се сменя 1/3 седмично. Начина на поддръжка на аквариума ще намериш в изкачащото меню в ляво на екрана. Там има отговори на всичките ти въпроси по които е писано доста и са дадени съвети. За този аквариум ти е нужен външен филтър-канистър с доста голям дебит. Ако не можеш да се снабдиш с такъв, минаваш на вариант два по-малки външни.

Similar topics (5)

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4818

9839

Публикации: 8
Прегледи: 8195

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4536

32484

Публикации: 10
Прегледи: 5256

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2348