• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 03:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Така ли умират Бетите?

Започната от flyfisher, 03.12.2007 16:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

flyfisher

03.12.2007 16:31 Last Edit: 08.09.2008 19:16 by kratun
От няколко дни насам бетата ми сякаш изведнъж се "срина".Днес вече положението е плачевно.Явно си "отива".Тя е доста едричка и може би е от възрастта.Постоянно лежи по дъното или скрита в някое растение...
От красивия сиамски боец,който до миналия ден определяше правилата в аквариума
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages20.snimka.bg%2F004466923.jpg&hash=6826ac2a1f58d3b883c546384658f2f711f10508

...не остана почти нищо и дори колизите,които доскоро не смееха да я приближат,днес си позволяваха да я нападат
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages22.snimka.bg%2F004633014.jpg&hash=9ed0d5271bcaa5f3dd1201ab9a9939ca664fd5a3

Въпреки всичко до последно не им се дава...
Явно,както и целият им живот,така и краят им,са изпълнени с драматизъм.

Какво нещо е природата....Какъв контраст за толкова кратко време....

Хелера-91

Горкото животинче но нищо не е вечно. Ще я замениш с друга сигорно е от възраста не ми прилича на болест. По другите рибки няма нищо нали???
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

flyfisher

Няма.Другите са наред.
Естествено,че ще взема нови попълнения,няма как...

Хелера-91

Аквариума ти е хубав вземи си и женски бети само мъжкия да не създава проблеми.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

flyfisher

Отдавна търся женски,но при нас няма.Последния път като питах в Дискус в Пловдив - също нямаше.Утре ще ходя и дано да намеря...

миа

каква промяна наистина................. :'(

flyfisher

....Най-интересното е,че от вчера въпросната Бета се активизира.Пак започна да се храни,да гони "съквартирантИтИ" и т.н. Определено и външният и вид се подобри...
Само дето е "малко" проскубана.
Дали ще си възстанови предишната прелест или не? И възможно ли е това да е било някакво моментно състояние и каква ли би могла да бъде причината за това състояние?

Lestat

Като имах бети и на мен мъжкаря ми правеше така, беше на нещо като етапи. Но си се оправяше. Но не можах да разбера причините, дори и в "изолатор"(санитарен аквариум) ставаше така.

flyfisher

Днес най-накрая,след 2-3 седмична агония,мъжката ми бета предаде Богу дух.
Пиша,обаче,защото последните 2 дни очите и се бяха подули.Нормално ли е това да стане преди да умре или е признак за някакво заболяване? И има ли опасност за останалите обитатели на аквариума?

П.С: Хубавото е,че миналата седмица си харесах нова мъжка бета - страхотна....Та,ако още си стои,ще ида да я отнеса :-)...

mejdupraznika

Не мисля че е нормално да и се напомпят очите  *dontknow*

mp450

Може да е било воднянка.----> изпъкнали очи.

flyfisher

Цитат на: jordanmilchev - 29.12.2007 22:02
Мале някоя от мойте бети ако умре сигурно ще наводня апартамента от  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Да,но моята от 3 седмици насам не беше същата.Оленя,почти не се движеше,абе направо като стар човек.По-добре,че стана така - и за нея и за мен.То това бяха мъки....

А нормално ли е две женски бети да се перчат една на друга и да се "карат" ?


Цитат на: mp450 - 29.12.2007 22:00
Може да е било воднянка.----> изпъкнали очи.
А това опасно ли е за другите риби?

mp450

Dropsy
Воднянка
Рибата изглежда като надута с настръхнали люспи. Болестта се предизвиква от различни бактерии и от нарушаване на обмяната на веществата, при риби отглеждани при лоши условия, но може да порази и 1-2 риби при оптимални условия. Подобна болест се наблюдава при африканските цихлиди и се нарича malawi bloat.
Лечението става със специализирани препарати. За големи по размер риби, лекаря може да изтегли течността от рибата. Понякога се случва, след отделяне на рибата и отглеждане при оптимални условия, тя сама да се излекува.



Може ли снимка на тези две женски.

flyfisher

Значи,рибата не беше с настръхнали люспи,нито с надуто тяло.Само очите и бяха уголемени и изглеждаха нещо като стъклени.

А за женските - човека,от който ги взех си разбира от работата и след като ми ги даде за женски,не се съмнявам,че са такива...Просто ми се стори странно да "надуват перки" една на друга.Верно,че беше моментно,но все пак...

rookie_gyn

Темата е стара, но поне да отговоря, че хората да знаят за следващия път - перките се разкашват /много често/ когато падне киселинноста на водата. И при мен се случва - за два - три дни седем мъжки бети станаха на парцали. В напълно прясна вода впоследствие се възстановяват /бетите умират трудно, ама като умрат е завинаги/. А испъкналите очи си е екзафталмус /отново се появява при стара и кисела вода/. Опресняването оправя проблема.

Similar topics (5)

52480

Публикации: 14
Прегледи: 5311

41692

Публикации: 12
Прегледи: 3940

28487

Започната от lalkata


Публикации: 2
Прегледи: 3407

17220

Публикации: 16
Прегледи: 5473

59441

Започната от maks25


Публикации: 4
Прегледи: 3821