• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стартиране на аквариум с Микрогеофагус Рамиреза

Започната от ivotri, 11.12.2011 18:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivotri

Имам аквариум 50 литра и искам да сложа една или две двоики  Микрогеофагус Рамиреза  с малко растения(криптокорина) и 5-6 неонки. Ще могат ли да оживеят ред черита при тях че има 10 в един аквариум който ще ликвидирам? Може ли и малко съвети за грунда и каманаците?

Desidy

12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

abaro

При мен няколко черита се задържаха окол година в 30л аквариум с двойка апистограми трифасциата. Но виждах някоя от тях на 2-3 месеца веднъж. Мисля че като някакво временно решение можеш да го ползваш, но само ако има доста растения, за да се крият из тях. А после как ще ги намериш за да ги извадиш оттам, просто не ми се мисли.
За рамирезитата - 2 чифта смятам че можеш да гледаш в 50л аквариум, само е необходимо да има някакво визуално разделяне на аквариума, за да не се бият непрекъснато чифтовете. Това можеш да го постигнеш или с декорацията или със сравнително големи растения. И гледай да им осигуриш приблизително еднакви еднакви условия за полагане на хайвер - примерно плосък камък, разположен на закътано място, под растенията.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

ivotri

Да попитам за тези скали дали мога да ги ползвам с рамирезите.
Тези е от Бачково и е органогенен варовик. Камъка е твърд и видимо не се разтваря във вода и не е трошлив-

Този е от Равда също варовик-
Този е можеби вулканичен-

Similar topics (5)

40496

Публикации: 19
Прегледи: 8598

11765

Публикации: 9
Прегледи: 3574

3832

Публикации: 1
Прегледи: 2588

15807

Публикации: 9
Прегледи: 9768

34809

Публикации: 7
Прегледи: 3519