• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.05.2024 02:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

СЛЪНЧОГЛЕДОВИ СЕМКИ В АКВАРИУМА!

Започната от iliyana, 20.04.2008 23:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iliyana

Синът ми(7г.) решил самосиндикално да пробва какво ще стане,ако пусне на рибите белени слънчогледови семки. Напускал 3-4 и чакал.... Твърди,че рибите ги били "опитали", като единият хелер(наи-дебелият) :-), "повърнал" семката.....

Има ли опасност според Вас по принцип нещо да се случи?

P.S. Ама как ни е издебнало хлапето никой да не го види...
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

spetsa

То хубаво е влезнала,но как ще излезе семката  :-D И толкова голяма за стомаха точно на хелер божа работа малко.Според мен ако наистина е изял семката ще я преработи и няма да има проблем.

federal

Е аз имах една приятелка, която ги гонеше с черпак във водата докато съм в банята да се мия! Проблема беше не Тя, а че разбрах. Мисля, че проблема е че си ознала, не чак толкова проклетата семка. Тоя малък харизанин е изследовател според мен  :-P

iliyana

Не знам дали е изследовател,ама аз все последна разбирам какви ги върши с аквариума зад гърба ми :-D.."Мамо, дадох на рибите това и това...пък едната скалария яде еди-какво си...Големият хелер опита слънчоглед,ама го "повърна" да знаеш!!" ..ей такива през ден....накрая ще ги умори *JOKINGLY*
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

Barbus

За това сложи някаква ключалка на капака :-P
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

barabata

Семката най-вероятно е лапната и изплюта от рибата. Едва ли по някакъв начин слънчогледа може да е опасен - даже ако се стрие семката рибите може и да я излапат. По реките с кюспе идруги подобни се примамва рибата да се навърта на дадено място за да се лови лесно и бързо.

Нито ключалки помагат, нито караници. Моя по-големия (4,5 г) го хванах в крачка като замеряше с ампуларията калихта и се кикоти, че сома се опитва да избяга. Инак преди това все го хващах с мокри ръкави и дрехи и не казва какво прави или е правил.
Няма оправия - трябва да се изчака да му мине този период.

Другият вариант е да приготвяш порциите храна и да давате на детето да я пуска да си начеше крастата по малко по-полезен начин.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

federal

Интересува ма изплющя ли го по дупарника!  :-D

iliyana

Цитат на: federal - 21.04.2008 16:14
Интересува ма изплющя ли го по дупарника!  :-D

:-D Не съм го изплющяла по дупарника!
А ключалка няма да сложа- аквариумът се води негов,и рибите и всичко..- той ги хареса, избира....важничи пред всеки,че гледал риби и след време какъв аквариум щял да има сам, кара ме кара да търся по форума разни въпроси и т.н....така,че засега прощавам,но внимавам :-)

ок, мерси. Значи няма проблеми със семките..
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

lz3cv

Адашке, най-много като се преработят семките и дойде време да излязат от другата страна на рибата, да намериш мазни петна по повърхността на водата  :-D

iliyana

Цитат на: lz3cv - 21.04.2008 20:25
Адашке, най-много като се преработят семките и дойде време да излязат от другата страна на рибата, да намериш мазни петна по повърхността на водата  :-D

Ееее,Илко, ти пък!
Ще го имам предвид :-D :-D
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

Similar topics (5)

17545

Публикации: 4
Прегледи: 2309

8059

Публикации: 7
Прегледи: 5589

39954

Публикации: 4
Прегледи: 2679

36275

Започната от tparvanov


Публикации: 11
Прегледи: 5935