• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 23:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Re: Растения

Започната от vlady, 22.08.2009 17:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vlady

Взех си 5 скаларии въпреки че баща ми който е ветеринарен лекар ме посъветва да не си взимам защото се гледали трудно но се справям сега в аквариума който е някъде 150л гледам 5 скаларии 1 златна 2 сомчета от различни видове едното се лепи по стъклата а другото плува постоянно,та въпросът ми е така с тези риби в аквариума скалариите ще могат ли да пуснат хайвер,в интернет пише,че трябва да имаш естесвени водорасли с големи листа,аз търсих по  зоомагазините такива водорасли,но се оказа безрезултатно,бихте ли ми казали някой зоомагазин от който да си купя такова водорасло ако имате снимка ще е чудесно,аз видях такава в он-лайн зоомагазин,но аз живея в София,магазина е във Варна,водораслото струва 4,50 лв. и доставака 9,00лв.-то няма сметка моля Ви помогнете?

gecatax

22.08.2009 17:28 #1 Last Edit: 22.08.2009 17:34 by gecatax
Цитат на: vlady - 22.08.2009 17:14
Взех си 5 скаларии въпреки че баща ми който е ветеринарен лекар ме посъветва да не си взимам защото се гледали трудно но се справям сега в аквариума който е някъде 150л гледам 5 скаларии 1 златна 2 сомчета от различни видове едното се лепи по стъклата а другото плува постоянно,та въпросът ми е така с тези риби в аквариума скалариите ще могат ли да пуснат хайвер,в интернет пише,че трябва да имаш естесвени водорасли с големи листа,аз търсих по  зоомагазините такива водорасли,но се оказа безрезултатно,бихте ли ми казали някой зоомагазин от който да си купя такова водорасло ако имате снимка ще е чудесно,аз видях такава в он-лайн зоомагазин,но аз живея в София,магазина е във Варна,водораслото струва 4,50 лв. и доставака 9,00лв.-то няма сметка моля Ви помогнете?
Такова водорасло няма да намериш и да искаш казва се растение такова растение с големи и твърди листа е Анубис,аз не съм от София и незнам по нататък каво да ти кажа!
Погледни тук http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,3787.0.html

-250л.

valnata

Цитат на: vlady - 22.08.2009 17:14
Взех си 5 скаларии въпреки че баща ми който е ветеринарен лекар ме посъветва да не си взимам защото се гледали трудно но се справям сега в аквариума който е някъде 150л гледам 5 скаларии 1 златна 2 сомчета от различни видове едното се лепи по стъклата а другото плува постоянно,та въпросът ми е така с тези риби в аквариума скалариите ще могат ли да пуснат хайвер,в интернет пише,че трябва да имаш естесвени водорасли с големи листа,аз търсих по  зоомагазините такива водорасли,но се оказа безрезултатно,бихте ли ми казали някой зоомагазин от който да си купя такова водорасло ако имате снимка ще е чудесно,аз видях такава в он-лайн зоомагазин,но аз живея в София,магазина е във Варна,водораслото струва 4,50 лв. и доставака 9,00лв.-то няма сметка моля Ви помогнете?

Първо трябва да ти се оформи двойка от тези 5 риби. Не е задължително да хвърлят хайвер на растение. Аз имам такова растение, но си избраха върху корена да хвърлят. Ако имаш оформена двойка те ще си намерят място не се притеснявай. Друг е въпроса ако искаш да ги развъждаш, тогава можеш да им сложиш някаква широка пластмаса оформена като листо, и ако положат там хайвера да я извадиш в отделен аквариум, и да си чакаш малките скаларии. :-)

gecatax

Цитат на: valnata - 22.08.2009 18:12
Първо трябва да ти се оформи двойка от тези 5 риби. Не е задължително да хвърлят хайвер на растение. Аз имам такова растение, но си избраха върху корена да хвърлят. Ако имаш оформена двойка те ще си намерят място не се притеснявай. Друг е въпроса ако искаш да ги развъждаш, тогава можеш да им сложиш някаква широка пластмаса оформена като листо, и ако положат там хайвера да я извадиш в отделен аквариум, и да си чакаш малките скаларии. :-)
относно пластинката си има тема http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,19460.0.html

-250л.

barabata

За да търсиш растения първо трябва да се подготвиш с аквариума да може да ги гледаш - адекватно осветление, подходящ грунд и евентуално торове в зависимост от осветлението и растенията.
Когато си готов с тези фактори растения ще се намерят - аз често се свързвам с хора които търсят растения и раздавам (да уточня аз свързвам с хората когато прочета че някой търси нещо и естествено че отказвам на всеки прочел някъде че подарявам нещо на някого и решил да се нареди на опашката).
Растения се намират. Въпроса е като ги намериш дали ще можеш да ги гледаш или тепърва ще почнеш да търсиш какви условия са им необходими за да се развиват нормално.

За скалариите са ти отговорили. Първо трябва да пораснат и да станат полово зрели. После да се харесат и да направят някоя двойка , та вече двойката да се учи да бъдат родители докато вземе че отгледаш поколение. Пътят е дълъг и сложен и съвсем не е проблема в растенията - има достатъчно клипове за това как едно парче пластмаса с едно вакумче хванато някъде играе ролята на листото, понеже е хубаво да се отдели после поколението , а с естествено листо това трудно би се получило ако не е в саксийка растението и подготвено за местене.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

18037

Публикации: 13
Прегледи: 5577

36689

Публикации: 9
Прегледи: 5346

26570

Публикации: 1
Прегледи: 2454

11591

Публикации: 29
Прегледи: 18379

7859

Публикации: 9
Прегледи: 3653