• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблеми с хранене на дискуси!!!!

Започната от smartman, 18.12.2011 14:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

smartman

здравейте колеги
от около месец си взех 6 бр. дискуси.
първоначално им трябваше време да се аклиматизират, затова не ядяха толкова активно, но след това 4 от тях започнаха да ядат усърдно, докато 2 почти не ги виждам да се хранят, изостанаха в растежа, но са си пък живи..... тези 2та на са и толкова активни. Като цяло всички постоянно се гонят и бият като 1-2 от тях са доминиращи. Кажете ми това нормално ли е? Въобще не се движат на ято, както трябва да е по принцип, а всички са в различни посоки. Дайте съвет какво да правя с храненето за да не изостават другите 2 и да са активни?

borislav

Дискусите не се движат в ято.Много важно е при дискусите какви са ти условията-обем,филтрация,смени на вода,температура,....Не се писал за това.
Имал съм дискуси, които половин час след пускането са се хранили лакомо. За да се чувстват по-спокойно може при дискусите да се пуснат дребни, стадни риби.Не е добре да имаш изоставащи риби или неядящи.Те са податливи лесно на инфекции и болести.На първо четене без да разполагам с друга информация, вдигни температурата на водата на 32-33 градуса за няколко седмици.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

smartman

и какво стана? няма ли кой да даде съвет? препоръка???

rakim

Нямам кой знае какъв опит но..на един мой прятел му гледах куриперите и те бяха същите.1-2 доминиращи и не дават на другите 5 да ядът.За това гледах да разпръсквам храна на няколко места, не на едно  само за да могат да се вредят и другите.Иначе е нормално да има изоставащи и по напреднали в растежа риби.А в стадо се движат само когато се уплашат,иначе са си пръснати из аквариума.
540л Южна Америка

borislav

Цитат на: smartman - 19.12.2011 13:03
и какво стана? няма ли кой да даде съвет? препоръка???
Това ,което съм ти писал какво е? Казах ти да дадеш малко повече информация. Има достатъчно писано и тук и в специализирани форуми за дискуси, вземи малко да прочетеш първо и после питай,което не е ясно.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

smartman

ето данни за аквариума
270 литра
90см дължина
50 ширина
70 височина
филтър- външен 1000л проток на Сан Сан
нагревател 300 вата
осветление- гростар и аквастар - по 1 лампа
растителност- жива
риби- 6 дискуса, 4 неонки, 3 риби за алаги, 7 сомчета, и 1 бебе дискус :)
хранене- червена гранула бавно потъваща която ядат и бързо потъваща на сера която въобще не я ядат
температура- 29-30 градуса
пх-6,8
това е в общи линии

zangievka

Аз също съм начинаеща но мисля, че проблема ти е , че не им даваш кайма може би 2-та дискуса са биле хранени само с такава и за това не се хранят сега.Също така мисля ,че за напред ще имаш проблеми ако ги храниш с една и съща храна аз мойте ги храня по 3-4 пъти на ден   сутрин-кайма,следобед-гранула JBL,вечер-гранула сера 3 те вида в едно и малко преди да си легна им давам малко кайма отново.Пробвай и ти да направиш такъв режим и мисля, че няма да имаш проблеми.
Успех и се надявам да съм била полезна. *bg* :-)

Similar topics (5)

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1979

3444

Публикации: 9
Прегледи: 7546

34446

Започната от kalinkata_13


Публикации: 7
Прегледи: 3216

29134

Започната от Veronika


Публикации: 2
Прегледи: 2237