• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с водата

Започната от borkata, 26.05.2010 21:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

borkata

Здравейте колеги имам нужда от съвет! Преди 5 дена смених  около 20 литра на 200 литра аквариум а до тогава водата кристал а сега е с леко бял отенък дайте съвет :dontknow:?  И още един въпрос  по самото дъно на аквата се носи бледо кафеникъв  отенък  мисля че е от дънерите но колко ще пускат  в аквата са поне година ! Машина Тетратек ех700 сипоракс 1литър ,биотопчета  активен въглен и гъби  моля дайте съвет :dontknow: предварително благодаря!

piterd

Привет borkata,
Малко информация си дал. От това което чета, да те подсетя да провериш дали не е свършил активния въглен. Имам в предвид, че работи до време и се сменя.
По въпроса за корена, имах един ( май беше само дърво, но обработен с сол и. т. н.), който за около две години от дебелината на юмрук се стопи до три пръста. Обаче гъбата на филтъра си свърши работата. Обра мръсотията ( като разредена кафява кал) и освен леко кафеникъв отенък на водата други проблеми нямах.
Поздрави !

П.П
Пиши с по кратки изречения и ползвай препинателни знаци, че е трудно да ти се проследи мисълта :-)

borkata

Искам да допълня че Тетрата е на 2 седмиси от както съм я купил и това ме води до мисълта че въглена е още нов!

nikolay0876

Цитат на: borkata - 26.05.2010 21:13
Здравейте колеги имам нужда от съвет! Преди 5 дена смених  около 20 литра на 200 литра аквариум а до тогава водата кристал а сега е с леко бял отенък дайте съвет :dontknow:?  И още един въпрос  по самото дъно на аквата се носи бледо кафеникъв  отенък  мисля че е от дънерите но колко ще пускат  в аквата са поне година ! Машина Тетратек ех700 сипоракс 1литър ,биотопчета  активен въглен и гъби  моля дайте съвет :dontknow: предварително благодаря!
На този обем сменяй поне 50-60 литра всяка седмица. Сифонирай дъното. А пък и не даваш  нищо като инфо, какви риби, колко са и т.н.

Similar topics (5)

40514

Публикации: 9
Прегледи: 3288

8530

Публикации: 9
Прегледи: 4069

33441

Започната от qvo


Публикации: 5
Прегледи: 2818

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4816

3704

Публикации: 14
Прегледи: 6892