• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 18:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с твърдоста на водата?

Започната от nidkolio, 25.04.2008 21:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nidkolio

Здравейте,
Имам странен проблем с твърдоста на водата.
Историята на кратко е следната...
Преди около месец правих тестове на водата в аквариума и стойностите бяха ПХ 6.5 и ДХ 4, както обикновенно в продължение на горе долу година.
Сега като ги измерих стойностите са ПХ 7.5 ДХ 7
Това което ме притеснява е че не съм променял нищо в декорацията на аквариума, нито съм слагал нови камани или каквото и да е което да промени дх и пх.
А и измерените стойности на водата от чешмата са ПХ 6.5 и ДХ 4.
Дали някой от вас ще може да каже на какво се дължи тази промяна в стойностите.

Единственото ново мещо което съм сменил по аквариума е че сложих нов филтър ЕХЕИМ 2228 с пълнежите които идват в комплект с него... Дали тези пълнежи могат да повишават ДХ :duvar: не би трябвало....

Някакви идеи?
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

igenov

Напиши по-подробно как се грижиш за аквариума. Например, ако само доливаш за компенсиране на изпарилата се вода, солите остават в аквариума и е нормално да се вдигне твърдостта.

nidkolio

Цитат на: igenov - 26.04.2008 10:49
Напиши по-подробно как се грижиш за аквариума. Например, ако само доливаш за компенсиране на изпарилата се вода, солите остават в аквариума и е нормално да се вдигне твърдостта.

Както съм се грижил за аквариума цяла година така се грижа и сега. Ако е от начина на подръжка щеше да се покачва постепенно дх-то а не както в моя случай изведнъж.
Но все пак да кажа... не доливам само вода, източвам 10-15% и доливам преседяла.
В филтъра иамам само торф освен керамиката на ехеим за койта споменах. Друго по -подробно нещо не се сещам да кажа.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Similar topics (5)

12182

Започната от stenli


Публикации: 20
Прегледи: 8290

38368

Публикации: 6
Прегледи: 3455

31868

Публикации: 10
Прегледи: 6005

59077

Публикации: 3
Прегледи: 3246

23271

Публикации: 6
Прегледи: 2957