• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с осветлението

Започната от Caxapa, 10.03.2011 17:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Здравейте! Купих си аквариум на Juwel към 160 литра на който осветлението е вградено в кутия . Като включа кабела в контакта, светват лампите за няколко секунди започват да трепкат  и изгасват. Оглеждах го целия капак и няма как да се отвори канала в който са положени стартери  или по тежината ми се струва е електронен баласт. Причини за повредата и начин на отстраняване ако някой има идеи. Аквариума е стар(колко, нямам представа) шестоъгълен. Лампите са положени на една лайсна лежаша по средата на аквариума като от двете страни има и капаци.
Прилагам и снимки на осветлението като на втората съм обърнал лайсната да свети на горе да се види ,че е няма как да се разглоби. Мисля си да изрежа лайсната  отгоре(външно ) и да подменям изгорели части ако е отстранима повредата. Ако ли не същия размер от дървена плоскост и на нея монтирани нови бакласти с лампи. Давайте идеи, че другата седмца ще го пълня  и стартирам(кой по ред  *dontknow* ще ме изгонят от вкъщи ако до тогава не се срина в комшията под мен) за скаларии.


: 09-03-2011, 20:52:56
Малко светлина относно  неработещото ми осветление. Смених едната пура с такава която функционира, на метода проба-грешка. Още с първата проба и лампите си светнаха и засияха. Проблема е бил в едната пура. Разминах се с ремонт или подмяна на цялото осветление.  *YAHOO* Другата седмица съм по магазините за стабилен шкаф ако не ми дойде идея да си майсторя и сглобявам сам.

Similar topics (5)

27082

Публикации: 4
Прегледи: 2784

12708

Публикации: 8
Прегледи: 4430

43752

Започната от hristoj


Публикации: 4
Прегледи: 2232

4464

Публикации: 3
Прегледи: 2861

35738

Публикации: 2
Прегледи: 2074