• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с нов 160л

Започната от DesecratoR, 17.08.2009 11:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DesecratoR

Здрвейте колеги акваристи,

От около 1 година се занимавах с 40 литров аквариум и всичко вървеше като по вода.
И за това реших да мина на следващото ниво.
Сдобих се с 160 л аквариум от Германия ELITE WATERHOME 160.
Размери на кавариума: 100х40х40см
Канистър EHEIM PRO 750л/час
Нагревател, термометър, капак + осветление ( 2 пури x 36W SUN GLO и AQUA GLO (за растения))
бяха заедно в комплекта с аквариума.

Поставен е в ъгъл на стая, която по принцип си стой затъмнена.
Аквариума го аранжирах с пясък 3-4 см камъчето, 5-7 см слой.
Под него поставих тор TETRA COMPLETE SUBSTRATE (само на местата където съм засадил растенията)
CO2 система на TETRA.
При пускането на аквариума сипах TETRA AQUA SAFE, PLANTA MIN, EASY BALANCE в съответното съотношение.

Проблема е следният.
С всеки изминал ден водата ми става все по-мътна  :duvar:, все едно в аквариума имам мъгла и е леко зеленикава.
Аквариума го пуснах в действие преди 2 дни.
Нормално ли е това да се случва, в предишният ми аквариум нямах този проблем но и той беше 40 литра и грижите там бяха минимални.
Ако не, какво бихте препоръчали да предприема. *HELP*

Снимки мога да покажа тази вечер, защото в момента пиша от офиса.
Ако имате нужда от допълнителна информация моля питайте не съм вещ ( все още  :-) ) в даването на изчерпателна информация.
Благодаря предварително.

abv

остави го без да правиш нищо 10-15 дни ще се оправи сам.

NO CARRIER

Ако водата е млечнобяла, наистина го остави и ще се оправи. Ако е зеленикава, вземи памук или няколко пласта тензух/марля и ги сложи във филтъра. Сменяй ги всеки ден докато се изчисти всичко и поне 2-3 дни след това.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

DesecratoR

Благодаря за информацията.

NO CARRIER филтъра пристигна с мех и био пълнеж заедно с две "гъби" едра и ситна такава.
Къде да поставя допълнително тензух на долния пласт при биофилтъра или на горниа.
Канистъра  е EHEIM 2224  с две отделения.

Благодаря предварително.

NO CARRIER

Цитат на: DesecratoR - 17.08.2009 11:52
Благодаря за информацията.

NO CARRIER филтъра пристигна с мех и био пълнеж заедно с две "гъби" едра и ситна такава.
Къде да поставя допълнително тензух на долния пласт при биофилтъра или на горниа.
Канистъра  е EHEIM 2224  с две отделения.

Благодаря предварително.

Ако е такъв, увий памука/омотай тензуха около входната тръба. Ако е памук, гледай да не го запушиш много - да може все пак да минава водата през него.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Живко

За начало лампите да светят 2-3 час в денонощието.
СО2 не е желателно да се пуска докато не се вкоренят добре растенията. Торове във водата също. След като растенията се вкоренят и започнат да изкарват нови листа можеш да пуснеш СО2. След още малко време и то ако растенията не растат добре можеш да почнеш да слагаш тор и във водата.
Никой не се е родил научен.

DesecratoR

Благодаря.

Ще пробвам и ще пиша пак.


Balkandjiev

Аз да попитам има ли рибки вътре?

DesecratoR

Има само 2 анциструса и 6 черита и 2 амано скаридки.
Главните заселници все още не съм ги прехвърлил.

Similar topics (5)

43752

Започната от hristoj


Публикации: 4
Прегледи: 2232

5461

Публикации: 2
Прегледи: 2798

35877

Започната от Huku


Публикации: 8
Прегледи: 3176

58377

Публикации: 7
Прегледи: 4473