• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с канистър!

Започната от IDM, 20.04.2013 22:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IDM

Здравейте на всички!
Имам един канистър Tetratec ex 1200. Работи се безпроблемно от около 4 години. Онзи ден го отварях за почистване сигурно за трети път от както го ползвам. След въпросната интервенция не може да спре да тече. Прокапва от четирите страни където са щипките и другите захващащи механизми. Отварях го, пререждах кошниците, затварях отново и пак същото. Свалях съединението и си изглежда даста добре. Не бих казъл, че му има нещо. То си каке, капе и за 24 часа изтича 3 - 4 литра.
Някакви съвети и препоръки?

vanko77777

Уплътнението ти е за смяна
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

dalgia

Може и да е от крановете да е. *dontknow*

IDM

Не мисля че е от крановете. Тях не ги пипам. Капе си от ръкохватките с които се захваща главата за кофата.
Евентуално ново съединение от къде мога да купя?

vanko77777

Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

dalgia

Ако изпускат крановете водата се стича вътре в главата и създава впечатление че тече от уплътнението.Споделям личен опит.

a__andreew

Хи, имах такъв филтър и при мен смучеше въздух от помпата за подкачване на водата- много дразнещо свиркаше след това. Но за твоя случай да го разглобиш и да смажеш уплътненията. Капе от уплътненията, защото самата глава се е напълнила в вода и изтича от там. Аз докато открия къде е проблема го разглобявах доста пъти и ти можеш да махнеш горния капак на главата , можеш да го затвориш и да го пуснеш и ще видиш от къде ще тръгне да тече за проба. Махайки горния капак ще свалиш и закопчалките , но само притискайки главата към кофата ще можеш да го пуснеш.

danielm

Здравейте,
И аз имам подобен теч с Tetratec ex 700. Канистъра не е ползван дълго време.
Сега от някъде изпуска и пълни капака.
Смених цялата глава за закачане на маркучите, но не е от това. Не е и от О ринга.
Някой има ли идея от къде другаде може да е?

Caxapa

Там където се закачат маркучите на адаптерните връзки- вътре трябва да са с О-ринг  уплътнения. Може от тях да тече и пропуска.

pro_filer

Цитат на: danielm - 13.06.2013 09:33
Смених цялата глава за закачане на маркучите, но не е от това.
http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search&search_text=tetratec+300&product=Tetratec_Hose_Adapter_Unit_EX_400_EX_600_EX_700&n=1
Това ли имаш предвид или цялата глава?

Caxapa

Явно това има предвид. В каталозите се води адаптер.Вероятно му изпуска от уплътненията.  В подобна ситуация изпаднах и аз с Ехайм. Като сложих оригинални уплътнения-пръстени и се оправи проблема.

pro_filer

Моя тетратек изпуска точно от там... Пуска по малко когато си иска :). Проблема според мен е в големите О-пръстени вътре в тоя адаптер, но в този случай явно от другаде тече, щом след подмяната проблема остава. Пробвай както е описал колегата по-нагоре да го пуснеш без капак на главата за да видиш от къде се пълни. Това е най сигурния начин. На моя всички о-пръстени смених освен въпросните в адаптера, по простата причина че не ги намерих... :duvar:

_Kirilov

Моята терта 600 от време на време ми параи подобни номера но при мен разбрах , че е от твърдите маркучи - посукват явно главата или адаптера и когато го местя просълзява от време на време . Всички резервни части могат да се намерят в Аквазоолукс - ако не се лъжа някъде по  банерите трябва да го има във форума.

Проблема не е само при тетрите и ехейим и ресън и атман и ... всички го правят след 2-3 години работа :)

danielm

Да, имах предвид че е сменен адаптора. Смених и малките рингове вътре.
Явно ще се отваря главата, щото теча е там, пък да видим после ще успея ли да го сглобя ...  *CRAZY*

Caxapa

Тогава прегледай  обстойно за пукнатини. Имам една глава на 2217/Ехайм/ която така има пукнатина точно под статора.

Similar topics (5)

59209

Започната от Chakalesko


Публикации: 7
Прегледи: 4267

16859

Започната от hyusko


Публикации: 6
Прегледи: 5671

44301

Започната от tanko40


Публикации: 23
Прегледи: 6130

5682

Започната от mistar_ti


Публикации: 4
Прегледи: 3346

36131

Публикации: 11
Прегледи: 4567