• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с дъното

Започната от devil2007, 24.04.2007 19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

devil2007

проблема е следния.преди гледах цихлиди и имах дъно с кварцов пясък.сега имам в 80л аквариум 2 астронатоса по 7-8см албиноси са много красиви рибки.дъното е кварцов пясък същото но сега като са по големи рибите следователно имат по големи изпражнения и стоят на дъното и помпата ги движи из аквариума или седят на дъното и е грозно.може ли да ми кажете как да се спрявя с този проблем че не ми се чисти всеки ден дъното с маркуч!да се знае аквариума е 80л рибите са 2 астронатоса и един сом гибицепс.помпата е HJ611B 450л на час.благодаря предварително но наистина се нуждая от помош!

fasciatum

ами...аз бих те посъветвал...лично според мен или да си купиш някви сомчета дет да оправят кочината(калихти,фосилиуси и др.) или да си сменищ пясъка с др. например чакъл...било то едър или дребен..според големината на рибките...или да си купиш марков филтър за подходящите условия , който ще ти върши работа..успех братле.. :-)
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

devil2007

ами не ми се изка да сменям целия кварцов пясък-8кг съм сложил.ако взема калихти астронатосите няма ли да ги изядът.тогава освен да си взема 2 калихта и един хипостомус.дали ще се оправят нещата?

rakim

Няма риба която да яде изпражнения(гомна) Сомчетата и другите риби които обитават дъното се хранят с остатъци от храна но не и акита  ;-) Вариант е да им дамаш по малко храна на астронотусите,но те са си големи риби и си се хранят повечко хайваните няма начин.Чистене му е майката,голяма ли е рибата ще има много изпражнения това е  ;-)
540л Южна Америка

devil2007

значи ме чака голям зор

Trobata

Ако нямаш растения сифонирай дъното.

devil2007

нямам разтения.имам маркуч с които мога да смуча дъното.обаче кварцовия ми пясък е ситен

Stas

Devil! Мисля, че доста съвети получи относно гледане на астронотуси в 80 л аквариум!
След като ти, въпреки мнението на по-опитните, реши, че астронотусите са ти малки и можеш да ги гледаш, то сега се оказва точно това - големи и цапащи!
Н Я М А начин да гледаш нормално 2 астронотуса в 80 л аквариум! Разбираш ли защо? Да не говорим, че и гибицепс си сложил вътре...

А съветите за смяна на грунд и т.н. са безсмислени. Астронотуси и грунд = голяма кочина! Хората ги гледат в голи аквариуми. И то огромни!

Trobata

devil2007 предлагам ти да си вземеш 20-30 бр. малки стадни рибки и да си залесиш аквариума. И всичко ще ти е ОК.

devil2007


Similar topics (5)

19053

Публикации: 15
Прегледи: 7821

45859

Публикации: 26
Прегледи: 8212

6566

Публикации: 8
Прегледи: 3532

36871

Започната от JLD


Публикации: 0
Прегледи: 1759

30077

Започната от edeseu


Публикации: 5
Прегледи: 2720