• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с Бактериална Колониа

Започната от manqka, 05.03.2012 21:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manqka

Здравейте от известно време забелязвам нещо като бял мъх по корените ми. Мисля че е бактериална колония. В момента не мога да приложа  снимки. Искам да знам дали е опасно за рибите? Пуснал съм един анциструс с надеждата да я премахне. Ако не успее аз ли трябва да я махна?      Благодаря предварително.

Поздрави Мартин

bluefire

Ако е голям корена  пусни повече анцитруси да го оглозгат по бързо ;-)

manqka

Цитат на: bluefire - 05.03.2012 21:34
Ако е голям корена  пусни повече анцитруси да го оглозгат по бързо ;-)



Колега не е голям корена. Значи правилно съм направил като съм сложил анциструса. А дали не пречи на другите риби ,че гледам взе мъхът да се отделя.

zambo

Дишай спокойно . По-добре не прави нищо . Анциструса ще ти помогне .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

manqka

Цитат на: zambo - 05.03.2012 21:38
Дишай спокойно . По-добре не прави нищо . Анциструса ще ти помогне .


Ох олекна ми. Аквата ми е 60л като цяло дали мога да сложа 2-3 още. Имам и 2 САЕ те няма ли да вършат работа.

zambo

За САЕ - тата се съмнявам , че ще ти помогнат . Нямам наблюдение върху тях , но още 2-3 анциструса може да добавиш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

zariio

При мен преди време се махна и без анциструси.Няколко пъти със тънко маркуче обрах повечето и готово.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

manqka

Ако изваря корена със солена вода дали няма да премахне образуването на тази гад за в бъдеще.

zambo

Ако имаш свободно време в излишък и се чудиш какво да правиш давай . Съветвам те да оставиш аквариумът на мира . Всичко ще се оправи .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

manqka

  *thanks Ще го оставя да видя дали ще има промяна. Но ми е интересно как в единия 100л аквариум не се появиха а само в по-малкия. Аз затова се притесних.
: 05.03.2012г 21:09ч
Цитат на: manqka - 05.03.2012 21:58
  *thanks Ще го оставя да видя дали ще има промяна. Но ми е интересно как в единия 100л аквариум не се появиха а само в по-малкия. Аз затова се притесних.

Коренът ми е лозов забравих да спомена.

yasen_vn

И аз мога да кажа същото като zambo. Наскоро пуснах едно аквариумче, където да отглеждам новородените анциструси. Сложиш един лозов корен и скоро забелязах, че има такъв мъх по него. Няколко пъти го вадих и го мих на чешмата, но пак се появяваше. За рибките ми нямаше никакви последствия. След 2-3 седмици може би се изчисти. Така че наистина просто изчакай още малко и проблема ти ще изчезне.

manqka

Снощи пуснах анцистус. Единственото което прави е да ми изкарва растенията ! Иначе гледам и че по растенията има от този мъх явно се отделя вече !

Асен Евгениев

Цитат на: manqka - 05.03.2012 22:00
  Но ми е интересно как в единия 100л аквариум не се появиха а само в по-малкия.
Условията в аквариумите не са еднакви, затова в единия се появява, а в другия не.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomatomov197

Цитат на: akapulko - 06.03.2012 22:49
Условията в аквариумите не са еднакви, затова в единия се появява, а в другия не.
Според мен не зависи от аквариума , а от корена .  При мен се е появявал такъв налеп на корен накиснат в банята в кофа .  Мисля , че е от останал сок в самото дърво .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

manqka

Значи не знам дали е от това моят беше накиснат ! Тогава пак имаше , изчистих ги под чешмата и те си паднаха много лесно. Преди да го сложа пак го изчистих мноооого хубаво като си мислех , че няма да се появят пак но уви пак дойдоха гадовете.

Similar topics (5)

24688

Започната от jokolin


Публикации: 9
Прегледи: 5066

52221

Публикации: 11
Прегледи: 5172

14077

Започната от plamenca


Публикации: 17
Прегледи: 8773

40755

Започната от KRASITO84


Публикации: 3
Прегледи: 1962

32509

Публикации: 7
Прегледи: 4157