• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем

Започната от Marinela, 20.09.2012 15:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Marinela

Имам един проблем и той е че ми се получават петна по стъклото на аквариума от вътрешната страна и немога да разбера от какво се получават един път ми се получи изчистих го и сега втори път се получи ако някой знае да ми каже благодаря предварително :-)
:-)

Nikiengi

Ами дай малко повече описание - какви са на цвят, множество от точки ли са или са като фон на стъклото. Но каквото и да са да знаеш, че са водорасли и се почестват лесно с кухненска гъба ежеседмично и не са страшни. Обикновено Анциструсите ги изяждат и поддържат стъклото чисто.  :-)

Marinela

Ами той моя анцитрус не го изяжда а и първият път когато се получиха петната ги изчистих с ръка лесно се чистят и петната са  зелени икафеви нещо такова може да дам снимка да видите ама незнам дали ще се личи на снимката защото нямам фотоапарат и снимам аквата ми с телефон :-)
:-)

Nikiengi

Не се притеснявай, както ти казах това са водорасли, при смяна на водата просто почиствай с грапавата част на гъбата и четирите стъкла на аквариума.  :-)

Marinela

а знаеш ли от какво се получават понякога аз си мисля че се получават от осветлението а осветлението е отзаде отгоре на аквариума а там се получават най-много петна и са най-забележителни ето 2 снимки

:-)

stanislav89

http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/mnogo-dobra-statiya-za-vodorasli/
Виж тази статия, твоите са кафяви водорасли.  По-добре прочети цялата статия.

Marinela

Не знам дали са кафяви ама на снимките дето ви ги показах снимах ги с телефона и не се вижда както се вижда на живо петната не са само кафяви има и зелени ама не се виждат на снимката
: 20.09.2012г 15:03ч
прочетох за кафявите водорасли в темата която ми посочи но така и така пак не разбрах от какво се получават моето осветление не мисля че е слабо *dontknow*
: 20.09.2012г 16:04ч
аз искам да попитам също още нещо знаете ли колко магазина има и къде се намират защото аз ходя на един магазин за риби но аз все имам проблеми вмомента имам само 3 рибки в аквариума и те са 1 гупа 1 хелер и 1 сомче но гледам с хелера има някакъв проблем за известно време ходи да седи под филтъра и не мърда от там а сома понякой път като отиде на някой място и няма мърдане от там а гупата ми незнам понякога плува надолу и нагоре бързо и просто незнам какво им е и защо имам толкова малко риби в моят 125 литров аквариум това е защото другите ми скоро умряха една по една  :'(
:-)

Similar topics (5)

55518

Публикации: 8
Прегледи: 3229

12121

Публикации: 14
Прегледи: 5559

41561

Започната от karton


Публикации: 2
Прегледи: 2101

3704

Публикации: 14
Прегледи: 6892

34810

Публикации: 14
Прегледи: 5805