• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пречат ли цигарите на аквариума?

Започната от GinGar, 28.08.2009 16:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

GinGar

Здравейте, нова съм и не можах да намеря друга такава тема..даже не знам дали трябва да я пусна тук
Искам да попитам,  аквариума е във стаята във която спя и едновременно пуша,"знам, че не е полезно" помпата , която вкарва въздуха предполагам вкарва и малко от дима, пречи ли това на рибите?

Деян

Знаем че като се използва наргиле дима се филтрира от водата. Вероятно, защото вредните в-ва се съединяват в нея и излизат от състава на дима. Тук обаче въпроса е друг, принципа е същия, но количеството е друго. Едва ли голяма част от дима ще влезе във водата и е важно колко литра ти е аквариума.  :-)

GinGar

Цитат на: Деян - 28.08.2009 17:04
Знаем че като се използва наргиле дима се филтрира от водата. Вероятно, защото вредните в-ва се съединяват в нея и излизат от състава на дима. Тук обаче въпроса е друг, принципа е същия, но количеството е друго. Едва ли голяма част от дима ще влезе във водата и е важно колко литра ти е аквариума.  :-)
16 литра със две малки златни рибки и помпа със пречиствател едновременно

Деян

Само ти ли пушиш в стаята? По колко цигари на ден? Проветрява ли се?  :-)


П.П.

Трябва ти по-голям съд за златните.  :-)

GinGar

Цитат на: Деян - 28.08.2009 17:11
Само ти ли пушиш в стаята? По колко цигари на ден? Проветрява ли се?  :-)


П.П.

Трябва ти по-голям съд за златните.  :-)
Знам исках да взема поне 25 или 30литра ,но тъй като го носех на ръце и бях пеша просто не можех да нося по голям. иначе аквариума е точно на бюрото на което пуша по цял ден през лятото прозорците са отворени но пак отива към аквариума иначе почти по кутия, аз толкова пуша на ден.
Иначе ако оживеят и почнат да растат ще взема поне 30литра, но са тук от почти седмица

Деян

Наблюдавай ги известно време, не вярвам да има проблем ако редовно сменяш вода и не се трупат токсини. За тези две златни ще ти трябват поне 60л.  :-)

GinGar

Цитат на: Деян - 28.08.2009 17:16
Наблюдавай ги известно време, не вярвам да има проблем ако редовно сменяш вода и не се трупат токсини. За тези две златни ще ти трябват поне 60л.  :-)
Ами денс смених част от водата тъй като помпата гръмна за втори път, а са вече от седмица, постоянно ги гледам и се надявам да няма проблеми и да оживеят, а ако се натрупват катрани по някакъв начин във водата или рибите поемат да се надяваме че няма да е късно като вече почнат да дават признаци че нещо им има, гледам да не остава храна по водораслите за да не става токсична водата и се надявам всичко да е наред, благодаря за отговора
ще помисля за по голям аквариум във най скоро време  :-)

Деян

Прави 25% смяна на седмица и няма да има проблеми.  *THUMBS UP*

Ramirezz

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg268.imageshack.us%2Fimg268%2F3307%2F90123518.gif&hash=7cabc140ed3e707dfb3248fcb669e93f979a13df

sliven

Колежке(не успях да преведа името!?),не се кахъри за цигарите.Аз пуша доста много и много риба се е завъртяла покрай мен.Нямат оплаквания.Надявам се проветряваш от време на .....Няма никаква вреда,дима бяга на горе.Щом и аз съм жив??Мога да изпуша 60цигари на денонощие,с кеф!Можеш да махнеш керамиката,за да не се трупа детрит под и около нея.Иначе,бой напред! @}->--
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

GinGar

Благодаря за отговорите  :-)

Similar topics (5)

21749

Публикации: 9
Прегледи: 7992

3917

Публикации: 17
Прегледи: 8084

8670

Публикации: 29
Прегледи: 10763