• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 17:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ при започване на биотопен аквариум Венецуела

Започната от Manqka ^.^, 06.01.2012 00:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Manqka ^.^

Здравейте! Относително нов съм във хобито! Имам една локва 75 литра със барбуси. Сега искам да си правя биотопен аквариум-Венецуела. Или нещо подобно. Жената е много навита. Харесали сме си диамантените тетри, заедно със кардинал неони, Микрогеофагус рамирези, зелена неонова тетра, пристела и гупа ендлер. Всички те са разпространени във Венецуела. Според вас ще стане ли хубав биотоп? Друг въпрос имам откъде в Пловдив или София мога да закупя диамантени тетри че май са рядки в България?
Още да питам какви растения да използваме за този Венецуелски аквариум-понеже не съм сигурна че се нарича биотоп-не сме избрали конкретна река в Венецуела. И последен въпрос откъде да купим по-евтин канистър? Че в зоомагазините обикновения Сън Сън е 150лв.  и нагоре. Много благодаря ако ми помогнете! :bow:


Manqka ^.^

Благодаря много bolta! Явно ще поръчвам от там ^.^
А за биотопен Венецуела май никой незнае. Или не е точно биотопен, а сборен аквариум Венецуела. Жената обаче не се отказва-взела е отнякъде сайта на Блехер май и ще пита него :-D.
Може ли някой да ми даде пример някакви растения, по-достъпни-пак да са Южноамерикански? Нямам намерение да слагам CO2. Ама изобщо :karamse:
Хайде лек ден!

trupai

Растения които със сигурност се срещат във Венецуела са :
Cabomba furcata
Bacopa reflexa
Ludwigia inclinata
Sagittaria sp.
Иначе в Южна Америка много разпространени са Ехинодорусите.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Manqka ^.^

Здравеи, знам за кабомбата и лудвигиата, но за другите ти благодаря! Дадоха ми един саит за проуцваниата на някои си. Нешто ми е разжалена клажиатурата след последното сядане на дьштериата,,,извинете ме. саита е този но не разбрах мн от него -не са описани подробнно нестата.
http://www.aquatic-experts.com/freshwater_plants.html

elblanko

Цитат на: Manqka ^.^ - 06.01.2012 11:54
Жената обаче не се отказва-взела е отнякъде сайта на Блехер май и ще пита него :-D.
Най добрия жокер, това е страшно възпитан и отзивчив човек, със сигурност ще ти даде различни примери за точни биотопи и така ще имаш избор от няколко варианта.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Manqka ^.^

Благодаря Ви! Проблема е че диамантетите тетри трябва да са повече. Аз намерих само 4. Значи за тоя биотоп разбрах, че диамантените тетри(Moenkhausia pittieri) и Crenicichla geayi(щука цихлида), Corynopoma riisei(тетра някаква), Hoplias malabaricus(риба вълк) и Poecilia reticulata се крият по камъните и рядкосрещаната растителност, от голелите рибоци Aequidens pulcher -големичка по размер(Blue Acara) :D
Там си живурка и Ancistrus brevifilis (pleco).
Някой да знае има ли внос на тези гоеизброени риби(искам креницихлата, сомчето и тази станна непозната корипонома тетра), без голямята и без вълка, които очевидно похапват всички по-малки?
Също така пише, че ако се сложат рибата вълк и щуката няма да просъществува аквариума много дълго.  ;)
Пише, че е видял  и други малки тетри, но не ги е разпознал.
П Р Е Д В А Р И Т Е Л Н О        Б Л А Г О Д А Р Я !

trupai

Пробвай с mi6okalkana за  вноса, той може да ти помогне.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Aqualover

Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Similar topics (5)

15004

Публикации: 18
Прегледи: 8285

45972

Публикации: 5
Прегледи: 3131

1084

Публикации: 9
Прегледи: 6969

10523

Публикации: 11
Прегледи: 9095

20870

Започната от RumenGanchev


Публикации: 0
Прегледи: 1910