• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ПОМОЩ! Гниене !!!

Започната от tina098, 29.07.2007 09:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tina098

Моля ви помогнете ми спешно !
Преди окол 2 месеца си купих ново дърво, казаха ми, че е нормално да боядиса водата в аквариума и че дори танините са полезни за рибките. В началото всичко беше добре. После обаче /след около 2 седм/ растенията ми започнаха да загниват, покриха се с кафяви налепи. Изкарах ги и подмених изцяло растенията. Сега новите, които сложих, пак започнаха да гният! Аквариума е 50 л, сменям 30% вода на всеки 7-10 дена. На четвъртия ден водата пак е силно кафява, като блато е. Това може и да е от танините.
Но защо ми гният така растенията??? :-(

rakim

Гниенето на растенията няма нищо общо с дървото в аквариума ти.По добре напиши с каква светлина си?Ториш ли?Макар че ме съмнява да ториш,температурата в аквариума каква е?Дай малко по подробна информация за да се търсят причините ;-)
540л Южна Америка

tina098

Темературата в аквариума напоследък се задържа висока - 30-32 градуса. Не торя, защото доскоро растенията ми се развиваха като луди. Преди имах Cryptocoryne pontederiifolia, които почти умряха, Elodea canadensis Richard вече мъртво, а последно си взех Cabomba pulcherrima, Cryptocorine cordate и  Ludwigia repens, които също изгниват и то доста бързо. Лампата е от обикновените, външни лампи, филтърът е вътрешен / на опаковката пише 280 l/h /, рибките са харацини. За дървото споменах, защото предполагам че то оцветява водата в кафяво, но може проблема и да е другаде
Е, какво да правя?  :-(

botan

Ок но колко вата е тази външна лампа, да не би да е прожектор...

tina098

29.07.2007 12:24 #4 Last Edit: 29.07.2007 12:29 by tina098
6 W. И гори по около 10 часа на ден

MeTogu

Не е ли по лесно да извадиш дървото и да го сложиш в един леген и да провериш то ли боядисва водата и дали ще се стабилизират растенията!Успех!  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tina098

Проблема ми е, не че се боядисва водата, а че ми гният растенията !
Някакви предположения???

MeTogu

Извади корена опресни водата, наблюдавай някоко дена дали ще се стабилизират.Аз лично не мога да ти дам диагноза - това ми е съвета.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Barbus

А параметрите на водата gh,ph,kh какви са?
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

tina098

Не знам какви са параметрите, не съм правила тестове

Flober

29.07.2007 13:28 #10 Last Edit: 29.07.2007 13:31 by Flober
Според мен 6вт. са малко като осветление, още повече че ти си писала-"покриха се с кафяви налепи" това обикновенно се получава когато не достига светлината. Криптокорините не обичат честото местене и смяна на водата, така че може и да страдат от това. За другите растения не знам , нека каже и някой друг.



п.п. Методи е прав-извади го тоя корен и го изкисвай няколко дни във вода ( с чести смени на водата ) докато спре да боядисва.

NO CARRIER

И аз така мисля - проблемите се дължат на водораслите. 50л трябва да го светиш поне с 18вт. Засили осветлението и нещата трябва да се оправят.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

tina098

Ужас! А в магазина, от където редовно пазаря, ми казаха, че 10ч/ден осветление било много и вероятно от там ми идва проблема. И аз от 2 дена пускам лампата съвсем за малко и то вечер. Много ви благодаря  *thanks
Имам и още един въпрос: бих искала да си засадя повече растения, по цялото дъно. Но как тогава става почистването на дъното, без да ги разбутвам?

NO CARRIER

Общо взето, и не бива да го разбутваш. Някои ще ме апострофират, вероятно, но аз обичам меланиите - малки, симпатични охлючета, които разравят грунда. Някакви сомчета също  биха били полезни - те ще изяждат остатъците от храна по дъното.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Trobata

Не е от времето на светене. Аз ползвах на 50 литровия 18 вата и светеше по 10 часа като торях и всичко вървеше добре. Но преди тора и аз имах проблеми с растенията. Бих ти предложил да сменяш по често по 10-15% вода и да си сложиш 18 ватова лампа, както ти препоръчаха вече. И ако пак не вървят можеш да си вземеш и тор(Sera Florena или DajanaPet Flora) и дозирожката я раздели на дните и така слагай всеки ден.

Similar topics (5)

37376

Публикации: 8
Прегледи: 4242

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2347

34314

Публикации: 8
Прегледи: 3743

12039

Започната от ceko9112


Публикации: 2
Прегледи: 3743

58752

Публикации: 3
Прегледи: 3408