• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете на начинаещия(незнаещия)

Започната от Хелера-91, 31.10.2007 20:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хелера-91

Имам аквариум 50л(мислех че е 60 но не)в които гледам 6 хелера 4 гупи 3 коридораса 1 лабео 2 молинезии и 1 анцитрус.Значи растенията не са много няколко коренчета валиснерия малко дъбче мъх и още две на които не зная имената искам да си сложа още грунд виждами се малко и още някое растение,обаче как да стане това лошото е че няма каде да сложа рибите за 1 седмица в смисал да рестартирам аквариума а ако добавя грунд и растения  без да ги махам мисля че има опасност да ги уморя та какво да правя да ги извадя за няколко часа до като сложа грунда и растенията други идеи нямам помогнете ми.Поздрави и благодаря предварително
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

streetspluntep

Да ти кажа и аз имах същия проблем преди известно време.
Просто насипах грунд без да вадя рибите-махнах само растенията и насипах грунд
Нямах проблеми,не мисля че и при теб ще има.

П.С.-преди да насипя грунда сифонирах добре дъното!

Хелера-91

Да и аз мисля да направя така пък дано няма жертви
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

миа

просто повече внимавай.и аз преди време направих така и нямах жертви.не пускай грунда от високо макар че аз като заселвах веднъж аквариума с 50-тина охлюва ги пуснах отвисоко и нямах жертви-рибките се пазеха.

Хелера-91

Това и ще направя в събота живи и здрави ще си взема растения грунд имам ще источа половината вода чрез сифониране и ще махна и растения ще сложа грунд и новите растения пълня до горе и Готовоо :-P
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

eventer

Цитат на: Хелера-91 - 31.10.2007 22:03
Това и ще направя в събота живи и здрави ще си взема растения грунд имам ще источа половината вода чрез сифониране и ще махна и растения ще сложа грунд и новите растения пълня до горе и Готовоо :-P

Hi,
Мисля че даже няма нужда да махаш растенията. Насипи грунда там, където няма растения, насади си новите, постепенно нивото на грунда ще се изравни. При мен този процес се ускорява от калихтите, при теб ще е от коридорасите.
Поздрави.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

Хелера-91

Мерси много това според мен е по добре само някои не ми харесват каде са та ще ги размърдам.В събота ще посетя пазара да растения да ми препоръчате някое нискостеблено :-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

eventer

Цитат на: Хелера-91 - 31.10.2007 22:55
Мерси много това според мен е по добре само някои не ми харесват каде са та ще ги размърдам.В събота ще посетя пазара да растения да ми препоръчате някое нискостеблено :-)

Криптокорина, бавнорастящо. Някой, който има в повече ще ти даде.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

Хелера-91

50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

MeTogu

Е на пазара в Септември едва ли!   :-D Но наистина някои може да ти даде някой корен.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Хелера-91

Ами в това лошо няма ама дали ще ми го пратят по кориер или от пазара в Потдуене мисля че няма да има разлика.В Септември акваристите се броим на пръстите на едната ръка и незнам кои може да ми даде
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

MeTogu

Абе помоли се пък и ти!Не си струва да ти пратя нещо което даже не струва и парите за пратката.Разбираш ли ме?  :-|
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Хелера-91

Проблема е че няма на кои  :'( Нее болка за омиране
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

NO CARRIER

Обади се като идваш до Пазарджик. Мога да ти дам криптокорина понтердериифолия (cryptocoryne pontederiifolia). Рибите временно можеш да настаниш в изрязана 10 литрова бутилка от минерална вода. Със сложен нагревател и аератор. Като разваляш стария аквариум, остави 1/3та от водата и при рестарта я върни обратно. Долей с престояла поне половин час вода.

Всъщност, да. Може да добавиш грунд без да рестартираш. Гледай само да не вдигаш много мътилка.  И! Първо слагаш грунда, а след това сменяш водата, а не обратно!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

MeTogu

Аз и викам сърцевидна.Ники при теб добре ли се развива?Каква светлина имаш.Взех си 1 стрък и го боднах,но уви толкова бавно се разавива че имам само 2 издънки за 6-7 месеца.Не би трябвало да е така нали?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

35947

Публикации: 3
Прегледи: 2386

18362

Публикации: 13
Прегледи: 4969

7552

Започната от fub4e


Публикации: 34
Прегледи: 13122

4243

Публикации: 14
Прегледи: 6170

48190

Публикации: 4
Прегледи: 2217