• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

питане за скариди макробрахиум

Започната от grek, 10.11.2010 16:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grek

колеги интересуваме до каква наи ниска температура могат да живеят макробрахиум  *dontknow* *thanks че мисля да ги гледам на стаина тепература ,и нужно ли е да се подава въздух  *DRINK*

trupai

На стайна температура са си екстра! До 18 градуса нямат проблем. За аерирането е важно в какъв съд ще ги гледаш и каква ще е филтрацията. Ако е добра филтрацията не ти трябва аератор.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Асен Евгениев

Няма да се плашиш, корави копелета са. Гледам ги с най-различни риби, ядат всичко,
размножават се при екстремни условия.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Все пак да не си мъчим скаридите колеги!Гледай температурата да не пада под 20 градуса и да има добра аерация поне.
Ако не можеш да им осигуриш това ,дай ги на някой колега.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

grek

колега аз за това питам сега ги гледам в общия аквариум но ядът много неонки ,и мисля да ги преместя  но се чудя дали да ги гледам в самостоятелен аквариум или да преграда в подрастващия  *bg*
: 10.11.2010г 19:07ч
благодаря колеги мене ме интересуваше да ли могат да се гледат на стаина температура 19 -20 градуса  *privet*  *DRINK*

MeTogu

Самостоятелн аквариум поне 30 литра с много укрития.Може и на стайна температура.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Цитат на: grek - 11.11.2010 14:52
колега аз за това питам сега ги гледам в общия аквариум но ядът много неонки ,и мисля да ги преместя  но се чудя дали да ги гледам в самостоятелен аквариум или да преграда в подрастващия  *bg*
: 10.11.2010г 19:07ч
благодаря колеги мене ме интересуваше да ли могат да се гледат на стаина температура 19 -20 градуса  *privet*  *DRINK*
Ако ще преграждаш, преградата трябва да опира в стъкления капак. Аз бях преградил част от общия
с едно стъкло, заради едни дребосъци, докато им подготвя отделен аквариум. При тях беше попаднала
една скарида, която неистово се опитваше да премине през стъклото при дружките си. След доста
опити видях как се засили нагоре и прескочи стъклото, което се подаваше 3-4 см. над водата. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grek


MeTogu

Колега,не е задължително да затваряме темата.Може някой да има какво да пита още за тях.Така ще се избегне отварянето на други подобни по садъжание теми.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

grek

добре колега нямам против  *DRINK*аз направих на моите затвор от 10 л туба ,като изрязах отвор на нея с размери 15 на 10 и завързах мрежа за изолация ,сега са при малките рибки в аквариум 60 литра с филтрация ,но забелязах 4е две са изскочили в аквариума  а има към 4 сантиметра от горе ,та наистина са добри скачачи  *THUMBS UP*

MeTogu

Даже много добри.Когато ги местя от един в друг аквариум и ги слагам в кофа.Докато се обърна и 3-5 са по килима вече наскачали.Много трябва да се внимава с тях при транспортиране,вадене от аквариума и каквото и да е местене.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

atanweb

Здравейте, искам да продължа темата и да попитам конкретно за съжителство на скаридите с барбуси по 4-6см
искам да ги отглеждам в аквариума от подписа ми. освен барбуси има 3бр."калихти" (знам, че не са точно калихти но всички ги знаем като такива) които са по над 12см и 2бр. Balantiocheilus melanopterus - Сребърна акула  още малки по 7-8см. , 4бр.ампуларий също. Скоро ще дооформя аквариума с полянка и дали това ще помага на скаридите?

Ако могат да се гледат скарити с горепосочените обитатели, каква е бройката която мога да пусна?
Също ако някой знае къде се продават нека сподели?

MeTogu

Ако скаридките са на добър размер (поне над 2 см ) и спазиш всички правила по пускането им в аквариума,също така имаш и достатъчно укрития,мисля че всичко ще е наред със съжителството между тези видове риби и скаридата макробрахиум или ред клав.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

15241

Започната от m_milena


Публикации: 3
Прегледи: 3383

45370

Публикации: 8
Прегледи: 3443

30459

Публикации: 2
Прегледи: 2088

2551

Публикации: 5
Прегледи: 6041

18047

Публикации: 18
Прегледи: 7497