Здравейте,имам малко Амано Японика скариди и малко ред чери в 80 литра аква с 10-ина растения ,смятам да взема още скаридки и да направя стабилна популация от ред чери.Изключвам вътрешния филтър за през ноща около 8 часа девет максимум.Влияе ли това на скаридките и може ли да се развъдят по този начин ,обичат ли аерация във водата или може и с филтрация само? *dontknow* :whistle:
Ами ако вътрешния филтър е правилно поставен и флейтата върти водата от повърхността към дъното не се нуждаят от аерация, ама тази работа със спирането на филтъра не е добре, ама изобщо. За 8 ч. ще умрат всички бактерии, които се грижат за азотния цикъл и нивата на нитрити ще се покачат. Ако можеш не го спирай! Като говориш за размножаване предполагам имаш в предвид Ред черитата? Да, няма проблем да се размножават, ако не спираш филтъра, за Амановите скариди ти трябва солена вода и мнооого грижи, иначе няма да стане. :-)
За жалост няма как да го пускам за през ноща ,имам малко шумови забележки от приятелката и затова го спирам .Филтърът е internal HAILEA BT 400, но малко бръмчи през ноща.Иначе за Ред Черитата, мисля да ги отглеждам за сега в този ,после да ги преместя в друг 20 литра заради рибите, и да да направя още един за Neocaridina heterpoda var. yellow ,но ще видим как ще тръгнат тези. Има едно нещо което ми прилича на яйца но незнам дали е и ако е от Амано ли са или от Ред Черито или пък от нещо друго ,имам и европейска физа в аквариума,ако може млко помощ?прилигам снимково доказателство :popcorn:
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F25ge7x3.jpg&hash=e08f98451e25a49127b7daf62e846a64c7ce768b)
Хаивера на скаридите са в седлото, така разхвърляни няма как да ги видиш, най-вероятно са от охлювите.
Цитат на: Electro fish - 28.03.2013 18:28
За жалост няма как да го пускам за през ноща ,имам малко шумови забележки от приятелката и затова го спирам .Филтърът е internal HAILEA BT 400, но малко бръмчи през ноща.
Ще ме извиняваш за грубия език, ама аз имам два такива филтъра и ако приятелката ти се смущава през ноща от нищожния шум на този филтър май ......! Е няма да го кажа!!! *ROFL* *ROFL* *ROFL*
кажи го ,аз не съм от притеснителните ,а филтъра ни е до главите и наистина бръмчи ,ако ти живееш под някое летище сигурно не го чуваш *THUMBS UP*
Аз съм със същия филтър във едно нано,и няма грам шум..
Колега виж при самата торбинка да неби да се събират въздушни мехури от някъде(въпреки,че е малко чудно)..
Иначе може проблема да не е до приятелката,а до самите филтри.. *dontknow*
сигурно е нещо от помпата както казваш,защото аквариумите които съм виждал с подобни помпи не бучат толкова много, може и от нас да е зашото стаята е малка ,както и да е ще го пускам и през нощта ,милех си че бактерийте ще си стуят за това време,благодаря за съветите! *THUMBS UP*
Та филтъра като го нагласиш в аквариума на определена дълбочина и спира да шуми. Също от значение е и флейтата как е насочена.