• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новият ми аквариум

Започната от niki_pm1, 10.12.2012 20:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_pm1

Здравеите изкам да се посаветвам имам нов аквариум 120 литра 100 на 30 на 45 :дължина,ширина,височина правен е от стъклар със 6 мм стъкло вупросът ми е забелязвам го че стъклата му леко са се огънали на вунка ама леко ии питах бащами и тои каза че е нормално да има разширение,но съм на тръни моля дайте ми съвет  :-) :-) :-) :-)

ceko

трябва да има от горе разпънка =-O :ranting:, ако няма веднага го празниш и лепиш ,иначе ще гръмне  :-!! успех !
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

niki_pm1

А как мога да си направя тази разпънка  :karamse:

ceko

значи !
изпразваш аквариума ,и от горе  по средата залепваш стъкло със широчина 20см и дължина в случая да хваща от предното стъкло до задното стъкло ,
дебелината на разпънката може и 5 мм да е ,но не по малко ! чакаш да стегне и пълниш на ново .


и този дето го е лепил този аквариум е трябвало да го направи  =-O! направо отиди при него и го накарай да ти го направи както трябва .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

niki_pm1

Споко бащта ми разбира тои ще го направи но не можах да разбера за самото стъкло как да го залепя от горе не трябва ли самото стъкло да е като скоба като телбот да изглежда да може да хо хване ??

magnit

Не е страшно да да раздува малко. Дебелината на стъклото е добра за този обем. Разпънката ще спре раздуването, но може да пречи, ако има капак.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

ceko

мериш ,слагаш силикон и той си знае работата .


: 10.12.2012г 21:09ч
magnit
Скитник
Член на форума към БАЕ

Активен

Местонахождение: Абсурдистан
Публикации: 4



За зло куче - зъл прът!


   
   
Re: Новият ми аквариум
« Отговор #5 -: Днес в 21:40 »
Цитат
Не е страшно да да раздува малко. Дебелината на стъклото е добра за този обем. Разпънката ще спре раздуването, но може да пречи, ако има капак.
Информирай модератор     Активен


приятел няма такова нещо от допустимо раздуване !!!!!!!!!
твоя аквариум да не би да раздува  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

vanko77777

има допустимо раздуване, не фатално 2-3 мм. моя така се раздува и аз мислех да сложа такава напречна разпънка но като се замислиш че трудно ще обслужваш аквариума
Колега допитай  се до хората който правят аквариуми във форума има много такива
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

niki_pm1

Благодаря ви за саветите, и баща ми каза че е нормално да има раздуване все пак тва е налягане,но за всеки случеи ще направя една разпънка  :-) :-) :-) :-)

Daering

На времето имах един 220 литров аквариум (100/55/40), лепен от някакъв майстор в Бургас (говоря за `94, `95 година), от 6 мм стъкло, само с една "разпънка" горе в средата, която в един момент просто се разлепи (нямаше разпънки по дължина, а напречнаата беше лепена отгоре върху предното и задното стъкло, а не между тях и силиконът поемаше напрежението не на опън, а на "срязване"). Дали от немарлива и неправилна работа на "майстора" или аз я изхаках  >:o с лакътя докато засаждах нещо на дъното, не помня, просто разпънката се отлепи. В аквариума реално да е имало 200 литра вода - онова ми ти стъкло, предно и задно, така се издуха, че се получи много ефектен овален аквариум! =-O

Сега като се замислих, май се беше разлепило докато ме няма, защото после няколко пъти правих опити да източа голяма част от водата и да залепя отново разпънката, но никога не ми се получаваше. Накрая се примирих и го оставих така, само дето гледах да не вдигам нивото на водата по-малко от 5 см от горния ръб. В това състояние аквариумът просъществува до 1998, като последната година за него се грижеше тъщата *thanks, а аз се прибирах на месеца един път.

Изкушавам се да кажа, че разширението горе, в средната част на големите стъкла беше почти по 8-9 мм по мои спомени, но сега докато го пиша това и самия мен ме обзема съмнение. Жената казва, че със сигурност е имало по сантиметър издуване, ама...  *dontknow*

Сега се чудя с какъв акъл съм го оставил няколко години така, сигурно меракът да имам аквариум е притъпявал здравия разум.  :duvar:


Не правете това в къщи! Ние сме професионалисти! *CRAZY*
 
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."


Сюзън Смърт

niki_pm1

Ми моя не се раздува чак толкова малко ама ма е старх просто да са издува макс 5 мм ама ма е страх да го остая така  :-( :-( :-(

kimmy_rz

Според мен това раздуване е доста. Аз бих направил две разпънки в горния край по дължината.

niki_pm1

Аз това ще направя  :-) :-) :-)

vanko563

Така да изкажа и аз моето мнение в публикация съм чел ,че няма точна мерна единица или число което да се изкаже колко е максималната угъваемост на стъклото така че разпънката не трябва да е една а две защото така ще намалиш минимално угъването за да нямаш никакви притеснения!!!  *DRINK*  *DRINK*  *DRINK* И скоро като го направиш да ме викнеш да го видя какво е станало.  :coffee:

niki_pm1

Направих разпънките, както трябва но още се забелязва леко раздуване но не е както преди преди беше около 5 мм а сега е около 2 но само в средата по краищата няма никакво раздуване и сам спокоен ч е няма да се отвори вие как мислите ??  :-) :-) :-) :-)

Similar topics (5)

49237

Публикации: 1
Прегледи: 1984

15281

Започната от zlatin


Публикации: 0
Прегледи: 3081

6566

Публикации: 8
Прегледи: 3530

20757

Публикации: 7
Прегледи: 4974

41472

Публикации: 1
Прегледи: 1707