• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквариум.

Започната от packo7, 03.05.2012 01:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

packo7

Здравейте,първо искам да кажа,че съм нов и това ми е първата тема и да се извиня ако темата не е за тук. Сигурен съм,че повечето ми въпроси имат отговори из хилядите теми,но не намирам точно това което ме вълнува,а чета вече 2 часа  :-)
Преди 2 дни си взех едно 3-литрово аквариумче  :-| с ясната идея,че в него ще плуват 2-3 рибки не повече,но толкова се запалих,че днес си поръчах един 50 литров. Горе долу знам за какво става въпрос,но искам да чуя професионални мнения!
Ще започна от първите стъпки.

1.Водата която ще слагам в аквариума трябва ли задължително да е престояла (колко време) или мога да сипя директно от чешмата?
2.Грунда трябва ли задължително да се преварява или може да се почисти само под топла течаща вода?
3.Когато сложа грунда,напълня аквариума с вода,засадя растенията,пусна помпичката,нагревателя и филтъра колко време да изчакам преди да пусна рибките вътре?
4.Колко да е силно осветлението за 50л. аквариум?
5.В зоомагазина ми казаха да си купя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО метиленово синьо-трябва ли да го правя в смисъл имат ли нужда рибите от такива неща?
6.Мисля като декорация да сложа потънал кораб и водолаз от който ще излиза въздух :) трябва ли да ги преварявам?

Надявам се въпросите ми да не звучат много смешно,но както казах съм нов или поне съм забравил много от нещата от преди 10г.  :-[
Благодаря Ви предварително!
Няма Невъзможни Неща!!!!!!!

Eliz

Здравей и добре дошъл!
1.http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98-много важна статия- дава отговор на много от въпросите ти.
2.Не го преварявай,но го промий много добре иначе ще се вдигне страшна мътилка в аквариума.
3.Изчакай поне 2-3 седмици,като спазваш стартовата процедура в първия линк
4.Зависи от това какво ще гледаш,но ориентировъчно около 0,5w/l т.е в твоя случай 25 вата(но е относително и пак казвам зависи от това какви растения ще отглеждаш)
5То е  лекарство(до колкото знам)-т.е прилага се при нужда,а не за профилактика.
6Според мен не загрозявай аквариума със замъчета,водолази,подводници и т.н-сложи си растения и някое малко коренче(мангрово например или пък мопан).
   Това е според моя скромен опит,ако някъде греша по-опитните колеги ще ме поправят.

packo7

Благодаря Елиз  *thanks
Няма Невъзможни Неща!!!!!!!

Similar topics (5)

48190

Публикации: 4
Прегледи: 2217

15281

Започната от zlatin


Публикации: 0
Прегледи: 3081

35365

Публикации: 11
Прегледи: 6720

41258

Публикации: 8
Прегледи: 4901