• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

нов аквариум??

Започната от don__rado, 27.10.2009 19:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

don__rado

здравейте искам да си правя нов аквариум той трябва да е с размери 86д,25в,26ш защото ше го слагам на определено място и искам да попитам колко трябва да е дебилината на стъклото защото имам стъкло 4 милиметра и то доста квадрати добре ли ше е или трябва да е с по голяма дебелина?

Vankata

Все пак това са 55 литра смятам че 4 мм е достатъчно аз имам 110л акввариум от 5мм и нямам никакви проблеми.Мисля че няма да имаш проблеми вече зависи от теб как ще го залепиш  :-)

don__rado

значи ше ми върши работа стъклото а да попитам като слагам силикона за да не се исцапа стъклото мога ли да исползвам хартиено тиксо за вътрешната част и външната или има друга цака?

santah

Аз те съветвам да използваш 6мм стъкло.При тези дължина 4мм ще се огъват като лист хартия.

abv

4mm става ама по дължина горе разпънки си направи и по средата 1 горе хем ще са ти като релси за капака от стъкло ама за дъното си вземи 6мм ако можеш за всеки случай.

iek

При височина от само 25см 4 мм е предостатъчно за този аквариума, не ти трябват разпънки, релси и тем подобни.
http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium

Vankata

Цитатзначи ше ми върши работа стъклото а да попитам като слагам силикона за да не се исцапа стъклото мога ли да исползвам хартиено тиксо за вътрешната част и външната или има друга цака?

Най добре става с хартиено тиксо от вътршната страна само че е по добре да го махнеш преди силикона да е изсъхнал че после малко кофти се сваля.

abv

Цитат на: iek - 27.10.2009 20:25
При височина от само 25см 4 мм е предостатъчно за този аквариума, не ти трябват разпънки, релси и тем подобни.
http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium
Много отдавна преди 12г имах един авариум 50д/30/30 без разпънки и имам спомен че малко се издуваше по средата.Затова му казах за разпънките но щом и без тях може...да лепи :)
Инъче тази таблица за смятане е мн полезна ама на моя аквариум 150д 50ш 57в с 2,5 фактор излиза 9мм не е ли мн малко 9мм ?
(аз го правих от 10 с разпънки навсякъде)

don__rado

ок благодаря за информацията ше исползвам хартиено тиксо ше пиша резултати :)

iek

Цитат на: abv - 27.10.2009 20:59
Инъче тази таблица за смятане е мн полезна ама на моя аквариум 150д 50ш 57в с 2,5 фактор излиза 9мм не е ли мн малко 9мм ?
(аз го правих от 10 с разпънки навсякъде)
Фактора за сигурност трябва да е поне 3.8. Амано правеше неговите 90х45х45 от 8-ца, сега ги прави от 10-ка, 60х30х36(Н)-преди с 5мм, сега-6мм.

santah

Може да е наводнил галерията няколко пъти и да му е дошъл акъла  :-D (за г-н Амано говоря).

don__rado

взех си всичко необходимо остана ми само да попитам какво ше ми трябва за да загладя ръбовете на стъклото ?

Raven

Ситна шкурка, най добре водна.
Около 600 примерно ще е достатъчно като едрина на шкурката.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

34190

Публикации: 6
Прегледи: 3214

13265

Публикации: 7
Прегледи: 6902

3443

Публикации: 6
Прегледи: 5289

11556

Публикации: 5
Прегледи: 4052

26250

Публикации: 9
Прегледи: 3469