• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

нивелация на аквариума - спешно

Започната от tparvanov, 10.09.2011 17:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tparvanov

Здравейте - започнах да пълня аквата - 82л. сложил съм лист 3 см. стиропор под него.Излях 1-вата кофа с вода и се появи наклон.От едната страна водата е на 3.5 см височина от аквариума а от другата е на 4.5. Какво да направя да продължа да наливам и да чакам стиропора да обере разликата. или да нивелирам по някакъв начин шкафа което ще е много трудно.Или мога ли да сложа някаква тънка дъска под лявата страна на стиропора?
 
Предполагам се вижда наклона на водата. ?? :duvar:
Помагайте.

plamennight

таман се регистрирах и твоята тема беше последна аквата е добре ама шкафа не ми изглежда много стабилен провери него с някакъв нивел ииии не знам но мисля че ако го напълниш до горе плоскоста ще се огъне още повече

tparvanov

няма да се огъне - поне така предполагам - тежа 120кг. стъпвам на него и нищо му няма
Явно малко е крив.
Сега ще тествам малко да го подпра от едната страна дано стане. ще кача снимки ако стане.

plamennight

браво аз съм 160 и затова пробвам като теб преди да използвам нещо което ще носи по голям товар най вероятно шкафа е кривичък поздрави!!

pl86

Може и да е крив шкафа ама не ми се вижда мн вероятно, по-скоро пода, подпри шкафа отляво с нещо твърдо. При мен е така пода е издигнат до стенитеи паркета отгоре е по него, ползвам дървени трупчета за нивелация на шкафчетата ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

plamennight

можеш да ползваш аквата за нивелир :-) :-)

tparvanov

аз това правя сега - подлагам на шкафа и пробвам да видя как седи

: 10.09.2011г 18:06ч
Цитат на: pl86 - 10.09.2011 18:04
подпри шкафа отляво с нещо твърдо.
Имаш ли се представа че тоя шкаф тежи сигурно 150 кг. трябва с крана да дигам  :-|
: 10.09.2011г 18:06ч
Май ще сменя мястото с това тъкмо ще е до малкия аква.


Пък като видя на тоя шкаф къде му е проблема може да го преместя.ама проблема май си е в шкафа щото като го подпра и почва да се клати много лесно и нещо не ми харесва.

Similar topics (5)

11356

Публикации: 15
Прегледи: 6733

5775

Публикации: 28
Прегледи: 18434

48916

Публикации: 7
Прегледи: 3473

26461

Публикации: 10
Прегледи: 5768

3817

Публикации: 4
Прегледи: 4115