• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

неонки

Започната от suri, 18.11.2013 16:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

suri

18.11.2013 16:38 Last Edit: 18.11.2013 17:03 by Caxapa
ЗДР  имам проблем с моите неонки   
Имам 100 литров  акварум с   2 златни 7 неонки 4 сомчета 5 барбуса 2 акулки 2 гупи  нещо такова :)
Но неонките не се движат. Cтоят си на 1 място и не знам защо в  водораслите растенията и не излизат.
Пробвах с температурата не мръднаха. Cмених храната и ми идва 1 само, че  самите неонки са малко и мисля да ги направя поне 12 но не знам вие какво ще ми предложите.

sVGNsali

Да не ги гонят останалите красавци?
От кога ги имаш? може би са стресирани нещо
И аз имам едно неонче (от общо 5), което си има едно ъгълче, и почти не го напуска. Но моето обяснение е едно много активно данио, което кръстосва нон-стоп и с това си спечели билет за магазна/канализацията.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

suri

18.11.2013 16:47 #2 Last Edit: 18.11.2013 17:09 by Caxapa
забравилсам да добавия и 2 те скаларии
незнам акварумамие нов и все още сиго палния с рибки много е готин требва дави напражия 1 снимка  само неонките много ме дразният че стоият на 1 миясто

Забравил съм да добавя и двете Скаларии. Аквариума ми е нов и още си го пълня с риби. Много е хубав и трябва да ви направя една снимка. Само Неонките ме дразнят, че стоят на едно място. 

elsenior

ПРАВОПИСА
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

sVGNsali

 *CRAZY*, да правописа..
Иначе, акваристиката иска търпение.
На мен лично ми е като обучение, тъй като това не ми е сила - търпението.
Предполагам е въпрос на адаптация колега/колежке.
За спорта и ако няма живи растения може да опиташ намаляне/спиране на осветлението.
Вземи и потърси как се адаптират рибки, как се пускат в нов аквариум - нали не взимаш от магазина и хоп в аквата -  *CRAZY* аз така направих в началото и затрих 8 рибки)
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Caxapa

Да, освен правописа тук  куца и познанието  за Акваристиката като цяло. Не е толкова фатално и с търпение ще се оправи  и предполагам, че аквариyма ще добие чудесен вид и рибките в него ще се чустват прекрасно та като начало има едни теми за прочитане. Същото като уроците. Научаваш ги и от там е лесно после като спазваш указанията. http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/zashto-mi-umirat-ribkite-narachnik-za-nachinaeshti-otroviteli!/http://aquariumbg.com/forum/statii-knigi-i-dokumenti/re-startirane-na-sladkovoden-akvarium/ Приятно четене
!

Ivan_S

Цитат на: sevginsali - 18.11.2013 16:42
И аз имам едно неонче (от общо 5), което си има едно ъгълче, и почти не го напуска. Но моето обяснение е едно много активно данио, което кръстосва нон-стоп и с това си спечели билет за магазна/канализацията.

Надявам се, че рибето няма да се пресели в керамичния аквариум  >:o. Все пак не везмаме тези животни, да ги държим в плен и като не ни кефи нещо, просто да пълним канализациите с тях. Може би за някого е така, но НЕ и за мен. Ако имаш проблем с риба, по-добре я подари на друг, който знае какво да я прави или я върни в магазина, ако я приемат.

*offtopic
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

sVGNsali

Sorrt za latinitcafa, kompa se skapa..
Kolega ivan_s, tova zasto mi go kazvas za kwrami4en akva?
Ne ti haresva ne6fo li?
Neona si sedi v edin agal, pod nagrevatelq i do edna skala.. Dr si pluvat svobodno..
Ne shvanah zasto si mi pisal vaobste i offtopic..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Ivan_S

Цитат на: sevginsali - 18.11.2013 22:34
Sorrt za latinitcafa, kompa se skapa..
Kolega ivan_s, tova zasto mi go kazvas za kwrami4en akva?
Ne ti haresva ne6fo li?
Neona si sedi v edin agal, pod nagrevatelq i do edna skala.. Dr si pluvat svobodno..
Ne shvanah zasto si mi pisal vaobste i offtopic..

За керамичния аквариум го казах, защото ти спомена нещо за билет за канала, нали?

Офтопика е за мен, защото пиша в страни от темата.

Не се засягай, аз съм си краен относно отношението към рибите :)
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

suri

знаители  че общо зето нищо не разбрах за моите неонки сажалиявам  за кирилицата но тука в форума в който пишем беше задалжителен  свикнал сам да пиша с фонетиката но на моия я нема сажалиявам  за правописа

никви билети за никаде неонките ме кефият и ще направия сичко вазможно да си плават както трева а не да стоият на 1 миясто
до колкото за акварума сам запознат достатачно за да мога сиги отгледам  просто исках вашо мнение но нищо не получих като одговор
изчелсам сичко за неоките квото има в нета несам на 17 или на 20 

но все пак благодария

Caxapa

Златни, Неонки, Скаларии и какви ли не още риби в един аквариум при положение, че си чел, чел толкова много та не искаш съвети. Ако бе чел наистина, нямаше да събираш такова разнообразие от риби.
А сега за Неонките. Те така си стоят на ято  и причината са Скалариите които ги държат скупчени на едно място. Ако са отскоро в аквариума е нормално да са наплашени и стресирани и да не се хранят. Колкото до правописа съм казал още в преден пост. Не е необходимо да си на 17 или на 20 за да търсиш извинение. Поне препинателни знаци може да слагаш.

suri

Благодария за отговора 

Георги

Аз лично не мога да ти чета какво пишеш, suri.

Caxapa

В отговор на ЛС. Скалариите  не ядат водорасли. В аквариумите отглеждаме водни растения а водораслите са  лоши и се борим срещу тяхното появяване. Предполагам, че Скалариите почистват някой лист  на някое от растенията за положат там хайвера си.  Както казах по-горе, Скалариите държат Неоните на групичка. Може да ги направиш повече като бройка и пак ще бъдат на група или на две разделени.  Неоните не са разделени и самостоятелни.Когато  се движат на ято са красиви но за целта трябва да има някой като Скалариите да предизвиква това движение.

Лора

Цитат на: suri - 19.11.2013 10:03
знаители  че общо зето нищо не разбрах за моите неонки сажалиявам  за кирилицата но тука в форума в който пишем беше задалжителен  свикнал сам да пиша с фонетиката но на моия я нема сажалиявам  за правописа

никви билети за никаде неонките ме кефият и ще направия сичко вазможно да си плават както трева а не да стоият на 1 миясто
до колкото за акварума сам запознат достатачно за да мога сиги отгледам  просто исках вашо мнение но нищо не получих като одговор
изчелсам сичко за неоките квото има в нета несам на 17 или на 20 

но все пак благодария

Над полето за отговор имаш бутонче, смени го на червения цвят и ето ти фонетика.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

6165

Публикации: 14
Прегледи: 5187

12014

Започната от ceko9112


Публикации: 1
Прегледи: 3518

21495

Започната от Pavel Qmboliqta


Публикации: 7
Прегледи: 3978

31617

Публикации: 1
Прегледи: 2321