• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Количество въздух в аквариум?

Започната от Michael_sc, 08.11.2010 15:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Michael_sc

Здравейте,наскоро реших да да си направя аквариум и да се наслаждавам на сладководните риби в него. Имам един въпрос, на който получавам различни мнения. Като начало аквариума ми е 120х40х60. Купих го комплект с капак е шкаф на фирма WATERHOME. Филтъра ми е външен HW 303B 1400л на час и помпа за въздух HAILEA 6604. Рибите са 11 дискуса 4 макраканти 8 сомчета и 30 неонки. Растения - изкуственни. Въпроса мие този външен филтър достатъчен ли ми е за да има необходимото количество въздух за рибите или трябва задължително постоянно да работи и помпата за въздух. Някой ми казват че въобще не е необходима, други казват че трябва постоянно да работи, да се чуди човек какво да прави. Благодаря Ви предварително за отговорите. Скоро ще сложа и снимка на моя аквариум.

borislav

Щом гледаш дискуси, помпата за въздух е задължителна. Тези риби са със "слаби" хриле и изискват богата на кислород вода. Друг вариант е да вдигнеш флейтата на външния филтър над водата и така да вкарваш въздух,но не е естетично и става шумно.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Michael_sc

Постоянно ли трябва да работи или мога вечер да я изключвам за 6-8 часа

митко

Канистър ти е достатъчен,но твоя ми се струва слаб за твоя аквариум .Тази помпа можеш да я ползваш от естетическа гледна точка.Спокойно можеш да минеш и без нея.А иначе си сложи допълнително един вътрешен филтър за механична филтрация,и леко течение и си готов.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Michael_sc

Ето пак две различни мнения и сега какво да правя, да я пускам или не :).
Причината че не я искам е това че е шумна. Надявам се на още мнения по въпроса. Благодаря на всички които откликнаха на моя проблем.

Асен Евгениев

Щом толкова ти пречи шума я спираш през нощта и си решаваш проблема.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Michael_sc

Аз ще я спра,но ако ми умрат дискусите, 500 лв. трудно ще ги преглътна :)

Асен Евгениев

Ако умрат, няма да е от спирането през ноща.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

митко

Абе братле,тази помпа без гъба на нея ,не ти върши никаква работа.Единствено предотвратява образуването на ципа.Донякъде ще помогне и за насищането с кислород,но при условие,че имаш канистър,няма какво да го мислиш.Имам 5 големи мелона в 250лт.и са само на канистър.По скоро трябва да се притесняваш от слаба филтрация.Ако ти умрат дискусите ,със сигурност няма да е заради помпата,както каза колегата.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

borislav

Най-добре е да си вземеш по-безшумна помпа и тя да работи 24ч. Не мога да разбера как външния филтър(ако не е wet-dry и флейтата му не е сложена високо за да прави силно течение и да вкарва кислород) има отношение за насищането с кислород. Отговор на въпроса може да ти дадат и самите риби,ако известно време след изключване на въздуха се качват на повърхността и дишат учестено.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Michael_sc

Рибите стоят скрити, като спра помпата не се качват нагоре, вече пети ден почти не ядат и не се движат много, предполагам са стресирани,нагласих  температурата на 30 заради дискусите и се надявам скоро да се раздвижат за да не се шашкам че се разболяват. Колко време им е необходимо да се адаптират? ( за дискусите говоря)

ico

Кога стартира аквариума,  от време филтъра върти и кога пусна рибите? Като чета темата, оставам с впечатление, че всичко е ново напълнено и...
Иначе ако има добро движение на водната повърхност, не мисля, че е нужен аератор.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Michael_sc

Да, нов е, аквариума е стартиран от 10 дни а рибите са от 5 дни. Това ми е ново хоби и се надявам да не объркам нещо и да се сбогувам с хубавите дискуси. Ако някой може да ми даде  съвети как да подобря средата ,така че дискусите да се почустват добре и да не се крият ще му бъда благодарен. Успехи на всички.

DanyGod

Ами, честито! Вече си объркал мнооого неща. Първо трябваше да прочетеш, а след това да слагаш риби. Чувал ли си за азотен цикъл? Те това нещо е мноого важно и докато не се е завъртял не се слагат риби! А още по-малко дискуси! И то такава бройка! Почвай с ежедневни смени на водата и се надявай да не измрът всички. Стискам палци!

митко

Цитат на: borislav - 09.11.2010 08:33
Най-добре е да си вземеш по-безшумна помпа и тя да работи 24ч. Не мога да разбера как външния филтър(ако не е wet-dry и флейтата му не е сложена високо за да прави силно течение и да вкарва кислород) има отношение за насищането с кислород. Отговор на въпроса може да ти дадат и самите риби,ако известно време след изключване на въздуха се качват на повърхността и дишат учестено.
Боби,нали не мислиш,че помпата вкарва мехурчета кислород?Кислорода се насища посредством движението на водата
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Similar topics (5)

22427

Публикации: 12
Прегледи: 6816

44911

Публикации: 1
Прегледи: 1485

19674

Публикации: 3
Прегледи: 4581

5747

Публикации: 13
Прегледи: 6244

17895

Публикации: 4
Прегледи: 3193