• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какъв аквариум?

Започната от ooli4ka, 04.03.2011 22:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ooli4ka

Зравейте!Преди около 10тина години се бях запалила по акваристиката,но така се стекоха нещата,че нямах възможност заради чести пътувания да поддържам хобито и ги подарих с инвентара,сега обаче искам да направя подарък-аквариум-между 100-150л,на човек,който тепърва се запалва по това и искам да взема по възможност комплект(подходящ за начинаещи,за около 500лв(ако е със шкаф-чудесно,ако не,ще му мисля занапред).С удоволствие приемам съвети относно всичко-модели,магазини,майстори,които изработват всичко и го окомплектоват.Цената е ориентировъчна. :-)

Асен Евгениев

Здравей! След четири години и нещо се престраши да драснеш няколко реда. :-)
За такива литри и пари във всеки акваристичен магазин ще те затрупат с оферти.
Ако кажеш от къде си, може някой от майсторите във форума да се окаже твой градски.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

marta

Здравей, тъй като и аз съм начинаеща (преди 7-8 месеца нямах никаква идея когато ми подариха аквариума какво се случва), ще ти препоръчам моя комплект
http://zoomagazin.eu/products/vsitshko-za-akvaristikata-31/akvariumi-48/aquael-polsha-5685/econline-80-set-akvarium-s-pylno-oborudvane-80-35-40-sm-112-litra-8513

Много е добър, има си всичко необходимо за непретенциозни рибки и растения, всичко се развива супер! Дори след 7-8 месеца вдигнах левела и гледам малко по-капризни рибки вътре и отново нямам никакви проблеми! Литража е перфектен за начинаещ, филтъра е добър за тези литри, осветлението е малко слабо, но за бързорастящи некапризни растения е перфектно, при мен няма нито едно загинало растение, а дори не подавам CO2. Всичко е с гаранция, а самия аквариум е много красив. А и отново важно нещо - цената му е супер! Гледала съм и на други места точно този модел и мога да кажа от личен опит, че тук е най-добра!

Късмет!

ooli4ka

ами по принцип се намирам в София,благодаря за бързите отговори  :-)
: 05.03.2011г 20:08ч
Цитат на: akapulko - 04.03.2011 22:20
Здравей! След четири години и нещо се престраши да драснеш няколко реда. :-)
За такива литри и пари във всеки акваристичен магазин ще те затрупат с оферти.
Ако кажеш от къде си, може някой от майсторите във форума да се окаже твой градски.



По-добре късно,отколкото никога  :-[

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ooli4ka

Здравейте отново,спрях се на вариянт аквариума да е с размери 80-40-50h,сега остава въпроса какво да е оборудването към него,какъв филтър-вътрешен или външен,нагревател и т.н.

Асен Евгениев

Цитат на: ooli4ka - 06.03.2011 13:42
какъв филтър,нагревател
Външен /канистър/, 150 или 200 W.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ooli4ka

мнения за Sera Fil 900-за 160л аквариум?Аз четох,че е добре водата да минава 4-6 пъти за час,но дали този филтър е добър?

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ooli4ka

из цялото ровене в нета никъде не намерих схема на начин на експлоатация на този филтър(освен един линк,който вече не съществува),може ли някой да помогне какво се сипва във въпросния филтър,какво количество?

zambo

Цитат на: ooli4ka - 06.03.2011 21:55
из цялото ровене в нета никъде не намерих схема на начин на експлоатация на този филтър(освен един линк,който вече не съществува),може ли някой да помогне какво се сипва във въпросния филтър,какво количество?
В едната кошница се слага вата , която я има в комплекта , а в другите се слага пореста керамика - купува се допълнително .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ooli4ka


totishish

Много хубаво си го замислил браво. Но според мен ( не ти правя сметка на парите) но това са скъпи работи като външен канистър  за малък аквариум има доста ПО - ефтини вътрешни филтри или за марков аквариум-доста от колегите във форума правят отлични аквариуми. Успех и няма да збъркаш каквото и да направиш.

Асен Евгениев

Цитат на: totishish - 09.03.2011 20:06
не ти правя сметка на парите.
Тя си е направила сметка и избора е добър, не я разубеждавай. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

totishish

Не не във никакав случай неискам да я разубедя просто си давах мнението че това хоби може и да не е толкова скъпо и пак да е качествено

Similar topics (5)

15196

Публикации: 8
Прегледи: 3648

33277

Публикации: 19
Прегледи: 7191

33977

Започната от SpectraLL


Публикации: 2
Прегледи: 2129

4020

Публикации: 4
Прегледи: 4689

11236

Публикации: 6
Прегледи: 3560