• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.06.2024 16:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Използване на водата от аквариума.....?

Започната от archer, 12.06.2010 18:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

archer

Здравейте !
  Докато правих седмичната подмяната на водата ,а жена ми се беше заела с домашните цветя, си спомних за тема от форума където един руснак- Николай Строчков  си ползваше външен филтър за отглеждане на растения /"Внешний открытый фильтр с живыми растениями"/
И така реших  да използвам водата за накисване на саксиите . Тя така или иначе си има и тор, които съм слагал в аквариума и допълнитеното обогатяване от рибите   и  от храната и ............
     А бе направо на въпроса, някой ползвал ли е за тази цел водата от аквариума ?   Аз така или иначе започнах ;) .
Но ще ми е интересно да чуя  мненията  на специалистите или на експериментаторите.
Вярвам че едва ли съм открил топлата вода , но след като не намерих подобна тема  из форума  реших да питам.


Good to know!
Човек вижда толкова, колкото знае !     *DONTWORRY*

_777_

Жена ми не пропуска никога да полее цветята с вода от аквариума. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

santah

Аз от доста време поливам една дюля пред блока с аквариумна вода и още не е изсъхнала! :-)

a__andreew

Здравейте , аз използвам водата за поливане на китките на жената и мога да кажа , че много добре се развиват

barabata

Аз вече забраних на жената да ми източва аквариума за поливане на цветята понеже не мога да и насмогна с доливането и понякога ми оставя част от потопената техника на сухо. Щом не ми долива вода да не бърка там където не и е работата.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Асен Евгениев

И аз подавам маркуча на жената /да си полива цветята, де/. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Понякога я използвам за цветя-никакви проблеми няма. Повечето пъти обаче ме мързи, пък и от кофата да я прехвърлям в туби *NO*.

MeTogu

По-хубаво от нитрати и фосфати за цветята няма. *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Alexfield

Аз също редовно отделям 20-30 литра вода седмично за китките на жената. Според нея ефектът е налице (и е добър). Според мен има и още един плюс: Жената спря да си купува течна тор за китките то цветарските магазини  :-D
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

stenli

Ха, чудесно ще отделям за растенията на тераската.
Аз понякога я използвам за утоляване на жаждата *ROFL*, е веднъж беше.

Nikola 1

 :-) Поливам с нея китките на майка ми и всички са доволни!!

stanilabg

Аз също я използвам от половин година. Преди това съм поливал с нея тук-таме, по простата причина, че не ми се е занимавало да я държа някъде си.

Цитат на: Alexfield - 15.06.2010 11:02
Жената спря да си купува течна тор за китките то цветарските магазини  :-D

Аз обаче продължавам да ползвам допълнително тор за стайни цветя и ме притеснява дали не е опасно. Имаше един период от време, когато започнаха да ми покафевяват върховете на някои от цветята и го свързвам само с това. Може да е било период на приспособяване, знам ли.
А дали има някакъв напредък е трудно да се каже. Би трябвало да се поливат две саксии с еднакви цветя, еднаква пръст и на еднакво място в апартамента/къщата. Тогава може би ще се забележи някаква разлика (ако има де). С други думи, и сега и преди цветята си вървят еднакво. Просто ме грее, че използвам водата два пъти - криза е. :-P

archer

Спер !   
Винаги се кефя на такива малки  хитринки . Особенно ако са и ефикасни, както казвате.
  А  довода  с "кизата" - мноо як.   *thanks
На  vasso   да кажа че  не  прехвърлих в туби, а директно потопих саксиите в легена с водата.......... и ги оставих на терасата до сутринта.
А една азалия, която беше леко посърнала , гледам че е почнала да се оправя.....а дано .!, че много ми е кофти ако изтърва некоя китка от аквариума или от саксиите............
Човек вижда толкова, колкото знае !     *DONTWORRY*

vasso

Ми може, но тук не смея да пренасям води и да правя подобни експерименти, че килима един бял. :-D

miTko

Много хора го правят. Не знам ако прекалявате с торенето, а рибите със с****то, дали на китките няма да им дойде много. Но веднъж седмично или на 2 седмици няма да е проблем.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

17545

Публикации: 4
Прегледи: 2326

9928

Публикации: 10
Прегледи: 6834

6042

Публикации: 11
Прегледи: 7586

34810

Публикации: 14
Прегледи: 5859