• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам проблем с рибките и не мога да го определш

Започната от lyubenl, 27.04.2012 14:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lyubenl


Обем на аквариума:80

Височина:.36см
Грунд
Дебелина на дъното:......2см.....
Размер на камъчетата:.....от1мм до 3-4мм......

Осветление:луминисцентна лампа ако не се лъжа 18W

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):.......-....
Аераторна помпа (с гъба):....да.......
Вътршен филтър л/ч:....-.......
Външен филтър л/ч:......-.....
Система за СО2: ....-.......

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за 8 часа).

Дата на стартиране на аквариума:..пълна смяна на вода и измиване на грунда преди месец

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
преди три дни брат ми допусна температурата да падне до 20 градуса, след което гупите започнаха масово да се чешат в грунда а червените ми неони умират един по един.

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:..След като забелязах, че рибките гупите ми се чешат сложих от препарата FMC повиших тем до 30 градуса. Не съм махнал гъбата. Забелязах, че водата леко се е размътила.

Вода
Сменям по ..20 (25%)..литра (процента) на всеки..14..дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо)
Температурата на водата в аквариума е .30...градуса.

Храна
Видове храна:....храня ги с чернодробна, люспи растителни и сега им взех и една основна храна на sera vipagran.......
Колко често храните рибките си:......един път сутрин.....
За колко време рибките изяждат порциите си:....1-2 мин.......

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:....засаден е с лимончета, 3 гигантски криптокорини, и мъх .......
Колко % са бързо растящи:....50%.....
Колко плуващи:...-.......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):....лабело джювузветно на 10год, гупи 20 полово зрели гупи, 6 зебри, 1 анцитрус и 7 останали червени неони, плуват и към 20 новородени гупички........
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):..преди 2 седмици пуснах 12неона(сега 7) и 6 зебри


Нямах проблеми до онзи ден когато падна темп. на Водата. По рибките няма бели точки или поне аз не ги виждам. Предния ден сифонирах дъното. Не знам дали е ихтиофтириоза , защото само гупите се чешат, а неоните ми дават фира един по един ?

rollon

Според мен трябва да правиш по-честа смяна на водата :).Филтрацията също не ти е адекватна :)

lyubenl

аз съм приготвил вода и днес ще подменя 50% дано им олекне на хайваните
: 27.04.2012г 15:03ч
Почистих го! Доста свинщина излезе. Възможно ли е рибките да се чешат заради това? И то само гупите? А иначе имам подозрение, че анцитросът ми  поизяжда неонките, защото от 5 липсващи имам само два трупа:)

Nikola 1

 *privet* Не спирай филтрацията. Сменяй приблизително 30% от обема на седмица. Не е задължително наведнъж. Аз правя смяната на водата два пъти седмично. По този начин няма резки промени в параметрите. Успех.

lyubenl

Никола1 Благодаря ти! За съжаление аквариумът е при брат ми и все ми се дърли заради помпата:( Не че няма и циркулационна, но я е махнал и сега ще я слагам отново. За съжаление май ще трябва да видя сметката на анцитруса:) Стига ми лабелото като агресор:)

Асен Евгениев

Цитат на: lyubenl - 27.04.2012 20:24
имам подозрение, че анцитросът ми  поизяжда неонките...
За съжаление май ще трябва да му видя сметката
Не набеждавай добичето.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

paolo6481

Точно така.Анциструса може да изяде вече мъртва риба но едва ли жива.За мен проблемът ти е амонячно или нитритно натравяне.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

lyubenl

И според мен е някакво такова отравяне, а и аз доста го подпомогнах с внасянето на лекарството. Смених водата и нещата са доста по-добре:) За съжаление имам само тест за киселинността и ph е  6.6-7.  Сега трябва да убедя брат ми всяка седмица да сменя поне 30% от водата. И ако може да сложи другата помпа:)  А анцитрусът не е много безобиден:) Виждал съм го как си върти смукалото търсейки жертви:)

dsimka

Твоя анциструс сигурно е мутирал :)
За аквариума е хубаво да се грижи един човек...
И е хубаво да се прочетат залепените статии в ляво/скритите/.

Similar topics (5)

6029

Публикации: 16
Прегледи: 7605

31868

Публикации: 10
Прегледи: 6004

56953

Публикации: 1
Прегледи: 2386

24200

Публикации: 7
Прегледи: 3469

44358

Публикации: 2
Прегледи: 1660