• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 19:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам проблем ............

Започната от Grisho, 02.10.2006 22:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Grisho

Аквариума ми е 64лт. осветявяам го с луминисцентна лампа 18W, по колко време е нужно да свети за 24часа и по кое часово време? Гледам 9 барбуса, чифт хелери и чифт молинезий, но незнам по колко време да осветявам аквариума, мисля че прекомерното осветяване е вредно! Моля за съвет! :roll:
Ако животът ви поднесе лимон, направете си лимонада!

NO CARRIER

Гришо, споко! Това не е никакъв проблем, не кръщавай така темите си, може да има хора със слаби сърца...  :D
8-10-12 часа. Взависимост от китките които гледаш вътре. Времето, когато ще светят избираш ти. Но нали - няма да е през нощта. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Ernest

Ако гледаш растения и то зависи какви, ти е нужна лампа, 18вт ще са малко за 64л, за растения...а на рибите няма да им пречи и без лампа да са...иначе може да светиш от сутринта до вечерта(за да си виждаш рибките :lol: ), а 24 часа е много, все пак и за рибките трябва да има нощ ;)
100л. - Жива твар ;) :Barbus nigrofasciatus, Trichogaster, Ancistrus Albinos, Corydoras Julli, SAE, Acanthophtalmus kuhli kuhli; Растения - Echinodorus Ozelot, Vesicularia, Cabomba pulcherrima, Hygrophila polisperma, Microsorum, Hottonia и др.

Grisho

Благодарности!!! Слава на господ, че съществува този форум и има кой да ти отвори очите!  :lol:
Ако животът ви поднесе лимон, направете си лимонада!

Similar topics (5)

50055

Започната от inventive


Публикации: 0
Прегледи: 1919

12708

Публикации: 8
Прегледи: 4434

40755

Започната от KRASITO84


Публикации: 3
Прегледи: 1963

4666

Публикации: 32
Прегледи: 11110

33971

Започната от Nikola 1


Публикации: 10
Прегледи: 4211