• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам нов 46 литров аквариум какви риби да гледам вътре!

Започната от ribarq_555, 03.09.2009 08:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ribarq_555

Имам нов 46 литров *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* аквариум какви риби да гледам вътре!някакви идей?
Запазете българското пишете на кирилица!

bigbeer

Ако беше прочел дори и част от линковете които ти изпращах през лятото, сега щеше да знаеш. За съжаление, ти се опитваш да ми докажеш, че си още много малък за да можеш сам да си отглеждаш рибки. Този път ще се съглася с теб.  :-|

Galin Petrov

В 46л спокойно може да сложиш 4-5 коридораса, 5-7 неона, данио(или др. пасажни рибки) и една бета мъжка. Живородки ако обичаш може да си сложиш 8 гупи и няколко сомчета, 5-6 хелера или молинезии и отново няколко сомчета. Изобщо комбинациите са много и разнообразни. Съобрази броя на рибите с мощноста на филтъра си, насочи се към по-непретенциозни риби и гледай да им осигуряваш постояно добри параметри на водата. Желателно(по мое мнение задължително) е да сложиш няколко растения, кото трябва да съобразиш с осветлението си, но аз бих ти препоръчал валиснерия, анубиас нана и папрат примерно. Не е зле да се разровиш из форума да потърсиш нужната ти информация. Не бързай - бързането води до ново начало много често. Нядявам се съм ти бил полезен.

Ribara90

Аз съм с 48л. и тая тема важи и за мене...До седмица и аз ще напълня моя....

4 Гупи (2ж.2м.)
3 Хелера (2ж.1м.)
2 Плати (1ж.1м.)
2 Молинезии (1ж.1м)
3 Данио
3 Неонки
2 Коридораса
2 Ампуларии(и една шепа от ония малките)

Нещо ще отпадне сигурно,на място....

ribarq_555

бигбеер аз знам кой с кой риби да гледам просто има толкова  голям избор че ....
Запазете българското пишете на кирилица!

varna-man



meshov

според мен е най добре да си вземеш 10-14 неонки, някой друго сомче 3-4, и ако ти е много скучно мини гупички около 4-5.
Успех
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

pep4ooo


adi_lp


goldstar94


adi_lp

знам ли ...  :-( знам само че е много грозно тфа животно ама яде ли се не се ли яде   *fish :vino:

                                                  Айде стига,че оспамихме темата

BOJO

Цитат на: pep4ooo - 03.09.2009 21:26
Божо брат кво е тва животно бре хахаха  :-)

Рибочето е African lungfish :) Огин е  ]:->

Аз съм за неонките и сомчетата , ако няма да е моето рибоче.

niki_one

за такъж малак аквариум толкова рибки да сложи ще им е тесно
:-)
фиши фишиии

abv

2 анцитруса +10 неонки +растения +гъба +помпичка за въздух и ще се радваш на подводния свят...а и да не забравим и нагревателят 50 вата поне.и температура 23-24 градуса п0о целзий.
Толкова мисля аз ще стане красиво.

Similar topics (5)

3680

Публикации: 18
Прегледи: 9239

15807

Публикации: 9
Прегледи: 9767

57868

Публикации: 2
Прегледи: 2345

31195

Започната от ooli4ka


Публикации: 17
Прегледи: 6734

46965

Публикации: 6
Прегледи: 2578