• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 15:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Грунд в Русе

Започната от nemo91, 08.10.2013 00:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nemo91

Здравейте
Може ли да ми препоръчате място от където да си взема пясък за аквариума, като изключим разбира се магазинчетата за рибки, където цените са /според мен/ много скъпи - 2,80 лв за 1 килограм? Видях в други теми че примерно във Варна може да се сдобием с много пясък за малко пари, но тук в Русе не знам точно към кого да се обърна. Благодаря предварително.

KapitanNemo

Разходи се до Вятово, там около Каолин има купища пясък и обикновен и кварцов.
За една кофа никой няма да ти обърне внимание. Може да опиташ и в драгажния до
Дунав мост, но там не съм ходил скоро и не знам каква е хавата. 

nemo91

Дали ако отида ето тук ще ми свършат работа?
http://biznes-bulgaria.com/firma/21060-dunavski-dragazhen-flot-ad-ad-ruse#

Лора

Здравей, аз съм взимала и от Каолин и от Драгажния.
На Каолин е много малка фракция, за отглеждане на растения не става. На Драгажния най малката фракция която продават е 5-8мм идеален за аквариум със златни рибки. Разбира се има примеси и с по малка фракция. Може да отидеш със сито и да си пресееш необходимата големина. Последния път така направих.
Вземи си едно чувалче, сито и нещо за гребане, намери си правилната купчинка. После на кантара, ще ти сметнат сумата. При мен е излизало винаги до 5лв, дори последния път беше някакви стотинки.
Гледай да ходиш в работно време, че охраната им е отвратителна. Да не се наложи, чувалчето ти да преспи една нощ, защото няма кой да го измери на кантара.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Хм, сега видях линка който си пуснал. Явно някъде около търговията имат склад. Аз ходих директно горе от където идва пясъка, чакъла, баластрата... Сега как ще ти обясня къде е не знам. Някъде около Дунав мост посока Захарната.
някой от Русе да се намеси и да каже, къде точно се намира Драгажния.  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

KapitanNemo

Като караш към Дунав мост преди Econt Express в ляво.

nemo91

Идната седмица ще проверя на това място зад мола.
Иначе ще се наложи да търся драгажния... а там към охраната ли трябва да се обърна за да вляза?

KapitanNemo

Зад мола не знам да има нещо като гледам адреса предполагам че става дума за Драгажния а това зад мола са глупостите на Google maps.

Similar topics (5)

32907

Публикации: 4
Прегледи: 2414

47804

Публикации: 8
Прегледи: 3764

17585

Публикации: 10
Прегледи: 3838

11511

Публикации: 8
Прегледи: 4043

7281

Започната от bobifoto


Публикации: 3
Прегледи: 2418