• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

дискуси

Започната от kalinkata_13, 17.08.2011 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kalinkata_13

Здр. Искам да попитам по опитните какво мислят за два дискуса които непрестанно хвърлят хайвер , поколение до сега не съм видял . Питах в един, два зоомагазина и ми споменаха че може и двата да са женски . Видимо неизглеждат като чифт незнам . Които иска да сподели мниние и да даде съвет какво да правя .

borislav

Трябва да гледаш след като женската положи яйцата дали другият дискус минава върху тях с изваден "инструмент" и ги опложда.Ако не минава или е женски или е неузрял още мъжки.Ако след няколко месеца няма резултат може да потърсиш друг мъжки,но и ти трябва система за обратна осмоза.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

kalinkata_13

Ами той другия минава , но досега не съм виждал излюпен хайвер . Питах и ми казаха че може и двата да са женски  *CRAZY*

Gad_Man

Цитат на: borislav - 17.08.2011 20:43
Трябва да гледаш след като женската положи яйцата дали другият дискус минава върху тях с изваден "инструмент" и ги опложда.Ако не минава или е женски или е неузрял още мъжки.Ако след няколко месеца няма резултат може да потърсиш друг мъжки,но и ти трябва система за обратна осмоза.
Защо пък му е тази система за обратна осмоза?

raiko

 Дискусите са чифт, но в твоя град водата е с голяма соленост(твърдост) и хайвера не може да се излюпи.Затова е нужна системата за обезсоляване.

kalinkata_13

За осмозата разбрах , но мисля че за момента не ми се развъждат дискуси . Просто искам да знам дали са чифт и дали бих могъл да ги продам като такъв работещ .

mejdupraznika

Когато ги развъдиш , може да си говорим за работещ чифт, сега нищо неможе да се каже :)

kalinkata_13

Именно за това говоря което няма и да стане с тази твърда вода както разбрах от там е проблема както и да е

Similar topics (5)

8946

Публикации: 33
Прегледи: 14162

45107

Започната от rib0ka


Публикации: 2
Прегледи: 2421

31975

Публикации: 6
Прегледи: 3875

26643

Публикации: 0
Прегледи: 3324

3444

Публикации: 9
Прегледи: 7546