• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Чуденка относно филтър (налеп? )

Започната от peshovec, 16.06.2013 19:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

peshovec

Честно да си призная не съм търсил дали има тема, но не мога да си формулирам въпроса...

Ето една снимка,

Това е филтъра, който седи под помпата.
(Сладководен 60 литра, филтър, помпа и нагревател са комплект към аквариума в едно общо тяло... в отделни отделения са, със преливници и дупки между тях)

Не знам какво е това бялото нещо (затова и не можах да си формулирам въпроса, за да потърся преди това).

Всъщност това е и въпроса, какво е? полезно (бактериални колонии) ли е? вредно ли е (механични задръствания например) ? да го сменям ли (парче по парче, те са общо четири малки парчета)?


asito

Гъбата на картинката суха ли е?Ако да-измий я и я ползвай.Няма нищо полезно в нея.Ако пък е мокра,т.е.преди да снимаш си я изкарал от аквариума и е такава бяла-нямам идея кво е това.

peshovec

Мокра е, днес беше ден за по-обстойно занимаване с аква-та изкарах всички филтри и ги накиснах в отсипана от аквариума вода

peshovec

Смених ги парчетата... Миналата седмица чистих пак, заради бялата ципа по повърхността. Дали може да са свързани цитата и белите налепи по гъбата? (да напомня, че филтъра, помпата и нагревателя са във фабрични кутия/филтър)

sided on-screen, relying on auto correction


Caxapa

Този налеп не вярвам да е фабричен. Сменяш и толкоз..Остава да завъртиш Азотния цикъл.

Георги

Прилича ми на пясък. Не мисля, че има нещо общо с ципата.

Similar topics (5)

60046

Публикации: 0
Прегледи: 2118

36750

Публикации: 8
Прегледи: 4880

4599

Публикации: 4
Прегледи: 2477

32847

Публикации: 16
Прегледи: 6551

12692

Публикации: 7
Прегледи: 4297