• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Чисто нов аквариум,пукнат

Започната от Tulipa, 15.11.2008 18:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tulipa

ЗНачи,проблема е следния:днес си взех от пазара едно малко аквариумче с височина 23 см,32 см дължина,ширина 17,5. След като го донесохме вкъщи и поседя известно време решихме да го измием.Мъжа ми се зае със задачата.След около минута се чу някакво пукване и една тлъста псувня *JOKINGLY* .Отидох да видя какво е станало.Дъното на аквариума се беше пукнало на две места.При по-щателно вглеждане мъжа ми забеляза нещо като огъване на самото дъно спрямо другите страни.Явно не е бил залепен както трябва.......Транспортирането беше успешно,като го взимахме го гледахме за пукнатини...Просто като е наливал мъжа ми вода,се е чуло това прекрасно "пук".
Пукнатините са дълги около 3-4 см.
Мъжът ми каза,че може да се залепи със силикон.Как да стане това-с парче стъкло или...?
Много ми трябваше това аквариумче....
А като се замисля,че същия човек ми прави и 160 литровия...Сега при всеки шум от големия аквариум ме избива студена пот *ROFL*

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

zoomaniak

Може да не е станало така. Но студено стъкло и топла вода не е добра комбинация...
Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

Лора

Беше ли на подложка, аквариумчето. Нали знаете, че и една малка песъчинка може да нанесе необратими последствия? (малко силно го казах)
Разгледайте линковете. Според мен начинът е да се смени дъното или да се залепи още едно в/у старото.

Успех!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

barabata

Прекалено е малко стъклото като размер за да има някакви огъвания. Просто трудно би се получило да ги направиш.
Най-вероятно поради счупвнията сега изглеждат накриво парчетата едно спрямо друго.

Едно такова парче - 32 х 17,5 в зависимост от стъкларя ще дойде до максимум 1,5 лева и лесно може да се смени иили впише вътре с по-малки размери за да влезе и да се запечата със силикон.
( ако се поръчва нещо на стъклар е добре да се направи шаблон на стъклото или да се замерят и диагоналите на парчето понеже не е ясно колко точни са стъклата и как са залепени)
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Boromir

Най-добре е да се разлепи и да се залепи отново.Така ще стане по сигорно!
Shrimp Breeding Lover

meshov

най-добре е да го дадете на човека който ви го е правил и той да смени стъклото.
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

Similar topics (5)

45167

Публикации: 24
Прегледи: 7834

12841

Публикации: 7
Прегледи: 4196

28984

Публикации: 6
Прегледи: 3760

15654

Публикации: 4
Прегледи: 2744