• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

цена на пълнооборудвани аквариуми.

Започната от pachuka, 21.01.2007 13:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pachuka

Преди години си имах едно хубаво кътче в един 50литров аквариум ,но братми имаше някаква алергия от него и дрябваше да го махна. Сега вече като попоранса малко съм решил пак да си взимам но вече нещо по голямо 200-300литра. Но незнам какви пари вървят и колко да се готвя да спестявам. Ще трябва да взимам и ново оборудване защото старото няма да ми свърши никаква работа (освен някой камъчета и термометъра).
Затова съм се спрял на пълно оборудван аквариум, просто разправиите са по малко. Но незнам нито какви има нито от къде мога да си поръчам нито колко пари са.
Но ако мислите че пооделното копуване на оборудване е по изгодно моля кажете.

П.С. Сега като поразгледах местата за поставяне на аквариума видях че най голямото е 90см в ширина такаче май няма да е толкова голям, но все нещо може да се измисли  *CRAZY*


NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Joro Vn

ЦитатНо ако мислите че пооделното копуване на оборудване е по изгодно моля кажете.
Няма нищо за мислене, отдавна е доказано, че е по- евтино. Защо- коментирано е на много места в стари теми.
  Основно и най- скъпо оборудване е самият аквариум; евентуално отделна стойка  /поставка/ и капак с осветление; канистър /филтър/. За аквариума: трябва да си наясно с размерите- според мястото, как ще го аранжираш, възможности. От размерите се определя дебелината на стъклото- един от основните фактори, сформиращи крайната му цена. Тя зависи още и от общата площ на стъклото и дали ти си го лепиш или го поръчваш някъде. "Възможностите" на населеното място /което не си отбелязал/ също оказва донякъде влияние върху крайната цена. Първо си изясни тези основи параметри, за останалото може пак да питаш , но вече по- конкретно. Има и много информация във форума.
  200- 300 л вече не е много малък. Стълко- с дебелина 8 или 10 мм. Зависи от това какви и колко риби ще имаш, но е желателно да е с външен филтър /канистър/. Осветление /+капак/- основно от растенията, но поне минимално трябва да има. Поставка /стойка/- желателно е специално изработена за него или нещо готово /мебел например/, достатъчно стабилно.

Similar topics (5)

21853

Започната от pachoo


Публикации: 1
Прегледи: 2399

3827

Публикации: 5
Прегледи: 3096

39983

Публикации: 9
Прегледи: 13528

5609

Започната от puhcho


Публикации: 12
Прегледи: 5613

37529

Публикации: 6
Прегледи: 5109