• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.05.2024 20:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цена на аквариум

Започната от shyfx, 16.03.2010 20:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

shyfx

Здравейте колеги вчера си поръчах още еди аквариум. Размерите са му 75Д,40Ш,40В -120 литра.Взеха ми 65лева с распънките от 6мм стъкло как мислите одралили са ми кожата или не,на мен лично ми се видя ефтино ,предвид цените в магазина.Ако ви се струва ефтино мога да пусна кординатите на фирмата ако не се лъжа квадрата на стъклото 6мм беше 27 или 28 лева ,преценете да ли ефтино защото незнам как варират цените за квадрат и кажете да ли да кача кординатите на фирмата

ssg

Ако е качествена изработката,си е добра цената *THUMBS UP*

shyfx

Сега в петък казаха че щял да бъде готов като го взема ще го видим как е.

barabata

Стъклата за аквариум 65х40х40 от 5 мм стъкло с разпънките и капаците от 4 мм стъкло ми излезе 20 лева при 20 лв/м2 цената за 5 мм стъкло. Силикона е 4-5 лева по-обикновения и 7-8 лева по-качествения 2-3 лева да е ролка хартиено тиксо.

Грубо казано 50% от цената са материалите и 50% за труд. Въпроса е качеството на изпълнение иколко качетвен силикон се ползва. За двете последни неща понякога се плаща във пъти повече отколкото за самия материал.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Асен Евгениев

Ако не можеш да направиш сам аквариум, цената е добра. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

iek

Не знам какви са тези съмнения за цената на труда, на мен ми се струва нормална. Ето това обаче ми е чудно.

митко

Даа,ами може би самото стъкло е доста скъпо.Пише,че е с метал примес каквото и да значи това.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Similar topics (5)

20620

Започната от Jared


Публикации: 34
Прегледи: 13781

41188

Публикации: 6
Прегледи: 3287

12475

Започната от GrandePippo


Публикации: 32
Прегледи: 11480

57868

Публикации: 2
Прегледи: 2372

4786

Публикации: 20
Прегледи: 7973