• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

200 литра върху гредоред.

Започната от Bobo, 05.11.2004 10:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bobo

05.11.2004 10:15 Last Edit: 09.09.2008 01:29 by kratun
Дали ще е проблем 200 литров аквариум в къща с гредоред? Някой да се е сблъсквал с такъв проблем, или да е чувал нещо по въпроса?

Boby_

Ако смятам правилно, 200 литров съд значи към 300-350 кг. общо. Може да стане според мен, ако го сложиш плътно в ъгъла на помещението и ако тежестта е разпределена добре (т. е. поставката не е на крачета, а лежи с цялата си площ върху гредореда) и освен това дългата страна на аквариума е по ширината на дъските, а не по дължината им.
Но е най-добре да питаш някой, който е запознат със здравината на конструкцията - строителен инженер примерно. Не искам да рискувам да ти дам погрешен съвет, защото последствията може да са доста неприятни.

Bobo

Точно така смятах да направя. Освен това понеже стените на долния и горния етаж се разминават, се получава че под мястото, което съм избрал е една от долните стени. Не мисля че ще има проблем, ама викам все пак да попитам, защото си е сериозна тежест.

N.Nobs

Моят е към 440-460 кг. и още не е при комшийте :D Давай смело.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

dido 1

Това да го сложиш над стена от долния етаж е най доброто решение или над който и да е носещ елемент от конструкцията. При изпълнение на по горното не трябва да имаш никакви проблеми (млад току що завършил инж.). Успех :D

niky

За тежестта няма да има проблем, но като минаваш ще се люлее.
Имам един приятел с 300 литров, но го премести в кухнята именно заради този проблем (доста стар инженер  :lol: )

Bobo

Благодаря за моралната подкрепа, господа инженери! :D

THEJORO

Давам суха информация:
Плочите на новите коопераций се изчисляват за 300 кг. динамично тегло.
Сиреч 300кг. на кв. м.
Ако имаш 450 л. аквариум ти си над динамичното тегло.
Сще го сложиш тои ще си стои, но ако се разклати малко земята. Я първа, я втора степен разрушаване на бетона.
1 степен - напукан бетон, отлепен от арматурата.
2 степен - бетона е на средно големи парчета и всичко се държи на арматурата. Която бавно се
разтяга, като ластик.
3 степен - директно разпрашаване на бетона.

Разликата му 1 и 2 степен е ниаколко часа, ако при 1 не се подпре след ниаколко часа става 2.

При гредоред:
Ми опасно е, защото гредите трептят, а водата има голам инерционен момент. (Конструкцийте
за покривен басейн са доста сериозни.)
Ако има стена под аквариума  по дефолт къщите с гредоред са с носещи стени, но задължително се допитай до конструктор.
Защото дори и да не падне веднага може да падне по късно( Пример:Къщата която уби двете момичета в София.)
Аз съм архитект.

Similar topics (5)

43699

Публикации: 42
Прегледи: 13895

21712

Публикации: 20
Прегледи: 8457

12142

Публикации: 9
Прегледи: 6658

1602

Публикации: 56
Прегледи: 25960

47247

Публикации: 2
Прегледи: 2230