• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 13:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

1620 литров много важен въпрос спешно

Започната от borislav_traqnov, 22.08.2010 17:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

borislav_traqnov

разполагам с аквариум 1 620 литра  в работата си ./3000 * 600 * 900 / Реших да пусна няколко рибки в него да могат колегите ми  отпочивайки през обедната почивка да се наслаждават на подводния живот .НО докато планирам обзавеждането на аквариума направих едно друго аквариумче 140 литра да си опресня малко спомените от преди 20 години и да видя как стоят всъщност нещата , пуснах  12 цихлидчета малко рапанчета черупки от охлювчета и една кофа пясък  и камъни .Вътрешно филтърче 850 л + 300л. Рибките пети месец са добре. НО за другия ПО ГОЛЕМИЯ аквариум все повече се притеснявам че това което разбрах в последствие /филтрация от 4-6 пъти обема на час ,температура 24-26 градоса за зимата, твърдост на водата и т.н / а и количеството рибки  пясък и камъни.
Та вапроса ми е не е ли големичко аквариумчето и няма ли да ми създаде много проблеми на мен и на обитателите му в последствие.По принцип съм готов за стартиране на инвестицията но мисля че можете да ми отворите очите на професионално нево .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО...

nikolaytoshev

Какво смяташ да гледаш в него? Все пак си е доста голяма инвестиция. И за какви проблеми говориш, че може да ти създава?

Асен Евгениев

Дано да ви е топъл офиса през зимата ...
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Raven

Пусни една снимка на големият аквариум, това е рядък размер и обем.
Каква е стойката и капака, работил ли е ?
С какво осветление е.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

borislav_traqnov

Това е съд за химическа обработка на ал.профили .Направил съм го от стъкло защото изучавах по това време технологеята на химическо оцветяване на алуминия а стъклото ми излезе много по ефтино от нераждавеиката.
залепен е със специален силикон и е ползван като вана почти две години .Отдоло епоставен върху зидария от итонг и никога не е местен /ясно защо/ Има съществувуща връзка с водопровод и канализация които мисля да ползвам с два филтара от по 100 литра за механично нречистване на питеина вода на малки хотели но за отопление след работно време и в събота и неделя е сложна работа това все пак е цех за дограма.

Giorgio_Armano

колега не мисля 4е ще имаш някакви проблеми с аквариум4ето
моедо дънце е 980 литра ве4е 10 година си го ползвам  специално за отоплението ако е топло помещението няма да имаш никакви грижи.
не използвам дори и нагреватели зимно време-при4ина  у нас си е топло .
от моя гледна то4ка за потдръжката , е много по лесна от по малки аквариуми
но да ти кажа хубаво е да пуснеш една две сним4ици да му се накефим колегите малко
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

vasso

Цитат на: borislav_traqnov - 22.08.2010 21:59
Това е съд за химическа обработка на ал.профили .Направил съм го от стъкло защото изучавах по това време технологеята на химическо оцветяване на алуминия а стъклото ми излезе много по ефтино от нераждавеиката.
залепен е със специален силикон и е ползван като вана почти две години .Отдоло епоставен върху зидария от итонг и никога не е местен /ясно защо/ Има съществувуща връзка с водопровод и канализация които мисля да ползвам с два филтара от по 100 литра за механично нречистване на питеина вода на малки хотели но за отопление след работно време и в събота и неделя е сложна работа това все пак е цех за дограма.
Доста интересно звучи. Не че разбирам нещо от химически вани, но дали няма да е опасно да се гледат риби в такъв съд? Относно отоплението-задължително няколко нагревателя, няма смисъл да топлиш помещение специално за него. Не бих ти препоръчал да се захващаш с растения, защото изискват повече поддръжка. Африкански цихлидарник е решението, ама трябва да оправиш проблема с отоплението.

filio

Направи си студен аквариум и ще си решиш проблема с отоплението. Златни рибки, КОИ...при този размер и кустури, и щуки можеш да гледаш. С подходящо декориране ще е достатъчно атрактивен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F4991%2F016237456.jpg&hash=950cb87f59df6b54f287b86ac2b1f6dbc1461c2fhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmobileappmastery.com%2Fwp-content%2Fthemes%2Fthesis_151%2Fcustom%2Fimages%2FYouTube%25202-48.png&hash=b651e3ffb61123fcf7f80b0324979211f3dbb344

borislav_traqnov

точно за каракуди го напълних миналата година и 12 червеноперки но каракудите цапат много риба не е омирала в него от отравяне.най големия проблем е с отоплението около празниците температурата пада до 5-6 градоса.

Giorgio_Armano

borislav_traqnov пусни някоя друга снимка да му се накефиме бе
4естно но и мене ме гони тая болет по големите дъна
няма зна4ение дали е аранжиран или не  от моя страна няма да има никакви критики относно подредбата или подбора на техника
интересува ме аквариум4ето
ще ти бъде много задължен
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

barabata

Както казаха колегите, Златни рибки или КОИ ще си живеят вътре без никаква нужда от нагревател стига да не стане на лед водата. Неприятното им е че много цапат и ако искаш да има растения вътре бройката им трябва да е много ограничена. Тогава няма да успяват да опустужават растенията в такива размери че да е необратимо.

Има и вариант да си топлиш аквариума в халето и зимата за празниците да го опаковаш съ плоскости подготвени от стиропор или гипсокартон. В стария апартамент понеже обичам да спя на отворен прозорец (дори и зимата) затова аквариумите бяха опакавани поне от двете страни с гипсокартон - прав, тънък, топлоизолира, лек, евтин и лесно се рисува на него(боядисва) за фон. Само не е ясно тази играчка окачи-откачи докога ще я траеш.

Това за фитрите и обема който претакваш за единица време важи когато аквариума е порядъчно напълнен с риби. Ако рибите са доста по-малко като за обема си и не са цапащи, филтъра може и да прекарва половината аквариум за 1 час само. Тези параметри са дадени предимно за малки аквариуми понеже при тях количеството рибки е винаги над нормалното и почти винаги положението с филтрацията е критично.
250 литра аквариум с 10-тина САЕ-та , 10-тина кардинала и 20-тина гупи почиствам канистъра през няколко месеца ей така за спорта, а не защото се налага. Даже от 4 месеца не съм го отварял понеже съм сигурен че ще има скариди, а нямам подходящ съд в който да изсипя водата и да отделя скаридите. Сигурно ще откара още няколко месеца така. А потока на канистъра го държа на едно или две деления в зависимост от това как водата връщаща се в аквариума разбива балончетата в ЦО2 реактора.

Също така вариант е и с няколко прегради в единия край на аквариума или откъм гърба да се направи отделение за филтрация вътре в самия обем на аквариума и са необходими само сръчност, малко материали, тръби и една или две потопяеми помпички за движения на водата.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

45341

Публикации: 5
Прегледи: 2701

32829

Започната от sisibest


Публикации: 11
Прегледи: 3873

41504

Публикации: 12
Прегледи: 5355

48507

Публикации: 7
Прегледи: 3476

14393

Публикации: 4
Прегледи: 2873