• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нахапана риба! Какво да правя????

Започната от maya_maya, 09.11.2007 03:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maya_maya

Здравейте!
Днес като се прибрах от работа и изненадващо открих едната си риба :майландия ред-ред силно изпохапана и с почти напълно изядени перки!!!  :'(  Странното е ,че никога не съм забелязвала насилие в аквариума ми... Да не говорим ,че въпросната риба е една от най-старите ми и е достатъчно едра...Рибата лежи на дъното на една страна, но от време на време плува из аквариума. Дали трябва да предприема някакви действия спрямо нея,като например преместване или да я оставя сама да се окопитва? И дали изобщо ще се оправи?!?! Има ли някой опит с подобна ситуация? Не бих искала да я загубя и ако може да се направи нещо,моля подскажете ми!

Bass_Maker

Не е лошо да подскажеш какви са ти останалите риби в аквариума и в какви условия живеят.
You cannot kill what you did not create...

panchopan

Зависи от степента на поражения върху плавниците. Ако е малко нахапана и може да се движи сравнително нормално с другите и да се храни - остави я в общия.

Ако е много зле - вадиш рибката от общия аквариум, слагаш и малко антебактериален препарат за да предотвратиш инфекция и храниш до порастване на плавници. В общия аквариум така както е безпомощна шанса и е много малък да се възстанови.

Но това са общи приказки и не съм запознат с този вид рибки и може да си им особенности.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Gareth

Aко извадиш рибата, ти предлагам да не я пускаш отново. Ако я пуснеш после, след като си я извадилa, ще я доразкъсат. Остава ти само едно нещо, да я оставиш да се оправя сама, но не мисля, че ще успее  :-( Щом са я погнали, няма да я оставят. Какви други риби имаш в аквариума?? Можеш да извадиш причинителя на терора, стига да разбереш кой е. Поогледай ги, виж кой я кълве най-много, кой я гони, и пиши. И все пак...какви други рибки имаш??
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F48%2FAA%2Ffc0eae18d34648aa.jpg&hash=165ee7e02e8790ee650e565c5a49396ed6772dfa

Similar topics (5)

51183

Публикации: 5
Прегледи: 3648

46017

Публикации: 11
Прегледи: 7931

10736

Публикации: 21
Прегледи: 8178

41451

Публикации: 4
Прегледи: 3589