• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Идеи какво да гледам в 650 литра аквариум

Започната от Luton, 26.11.2009 21:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

Здравейте,нов съм тук и прощавайте ако не правя нещо както трябва.Преди години гледах рибки и доста се интересувах та след 15 години тая краста ме налегна пак.За кратко купих един 200 литров аквариум поръчах по eBay растения обурудване и всичко необходимо.Допълних по-нещичко от магазини и ето ме пак на линия.За около 10-ина дни водораслите се хванаха/други изхвърлих/Купих си комюнити рибки Неони 20бр,черни такива още 10бр,малко гупи,4 трихогастерса или Гуарано/ако е едно и също/ два бели скалара или Енджел Фисш ако е едно и също 4бр сомове две различни двоики ама незнам имената/харесаха ми/имам и други за които ще кача снимки ако може да ми кажете какви са.Но това не ми беше достатъчно и реших да си поръчам малко по голям 650 литров бил е соленоводен/ама това като чета не е май още за мен/така че ще си бъде сладководен.Та да си дойда на въпроса дайте някой и друг съвет какви риби да гледам в новия си аквариум.Примерно дискуси или нещо по интересно,имах идея да гледам цихлиди. Всякакви съвети приемам....

Извиниения ако съм ви досадил с тея мои питания
не ми се случва да пиша често така че и за правописа прошка

Raven

Здравей и добре дошъл :-)

Аз самият до миналата година имах аквариум с такива размери като твоят и се бях спрял на алтуми.
Алтумът е кралят на аквариумните риби според мен, но за съжаление много трудно се намира.

Така че аз преминах на манакапуро скаларии, също като алтума те са чист вид и са много елитна риба.
Важното според мен е да не направиш супата която си имал в предишният си аквариум, рибите седят добре като са малко видове на пасаж- примерно комбинация от скаларии с неони.
Или пасаж разбори или някоя друга дребна пасажна рибка.

Това бих си избрал аз, но с такъв аквариум изборът ти е много голям
.
Можеш да  минеш на дискуси или на африкански цихлиди- тогава ще те метнем към форума на цихлидарите, но според мен скаларията си е най красивата аквариумна риба.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Luton

Благодарско за бързия отговор, май не-мога да гледам аква без зелено така че  вече съм направил избор/цихлиди няма да са/

rakim

Не си казал какви размери е аквариума...може и 800л да е но ако е по нисък от 60см забрави за алтуми.Между другото не са толкова недостъпни вече,ако имаш пари се намират.Интересувал съм се доста..
540л Южна Америка

dije

Здравей добре дошъл на фронта.Лично аз бих гледал американски цихлиди в този аквариум.Но все пак решението си е твое.Всеки си има вкус а и в тия трудни времена.Успех.
:-) *DRINK*

Luton

approx 1280mm high X 980mm wide X 520mm depth
Предполагам че мога да намеря въпросните алтуми или скалари.Имам достъп до доста добри места за харчене на пари за съжаление на жена ми.Иначе колко дискуса,колко неона и какви сомчета мога да гледам.

rakim

Сигурен ли си за тези размери?128см висок?Трудно е да се каже колко дискуса и колко неони...обема е голям но размерите са доста кофти ако са написаните по горе.
540л Южна Америка

Raven

По скоро назад е 98, нагоре е 52 и е дълъг128 см.

Ако е бил морски , това трябва да са логичните размери.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Luton

дължина 128,широчина 52,височина98см.Като се ориентирам как ще пусна и снимки.

rakim

Кофти работа,искаш зелено но не знам как ще му светиш на 1м височина.И дъното не е особенно просторно 128 на 52 е за 5-6 дискуса според мен.Големи разбира се.
540л Южна Америка

Luton

За осветлението видях че има/даже вече поръчах едно за проба/вътрешни осветителни тела.Взех някакви дето се заравят в пясъка но не сам стигнал да ги използвам.Та добра идея. Да попитам ако светя на зеленото отвътре?Може ли да стане?

barabata

МХ не правеха ли силно осветено петно с приблизителни размери 60 на 60 см ?

Две такива тела би трябвало да осветяват що годе добре на 90 см дълбочина . Пури ням да свършат работа ... Нямам опит с МХ и не съм на 100% сигурен в думите си.
Ако греша поправете ме .
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Luton

Аквариума е няква англииска марка и доколкото знам е доста елитарна.Правен е за някакви богати чичковци и по едно стечение на обстоятелствата го спечелих в eBay.За осветлението предполагам че производителите са помислили/или поне се надявам да е така/.Но утре най късно в други ден ще мога да погледна и да кажа.

panchopan

Светенето отдолу побърква по-плашливите риби - дискуси например.
Не е препоръчително.
Най-добре ще е със МХ прожектори.

За растения тази височина си е супер предизвикателство.
Може нимфеи да сложиш, гигантска валиснерия.
Доло по дъното разни по-тъмнолюбиви - болбитис, анубиас.

Може и да стане много интересно но си е играчка.
Аз лично не бих наблягал много на растения при тези габарити.

Предложение: защо не си направиш паладриум ?
45-50 см вода за аквариум и отгоре паладриум.
Мисля че ще е най-добре и ще стане супер красиво.

- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ogogogo

Да гледаш,да гледаш при тая височина какви риби да гледаш?
Понеже растения,трудно ще виреят можеш да го наблъскаш с корени и Анубиаси(
те са по държеливи на тъмно и топло).
и да пуснеш 10-12 дискуса вътре.
Друг вариант е,пак корени и Астронатоси.
Само за тези варианти се сещам сега,но ако прочетеш това-онова ще изкочат още
доста варианти.
Успехи.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Similar topics (5)

16698

Започната от onyxman


Публикации: 5
Прегледи: 2832

33977

Започната от SpectraLL


Публикации: 2
Прегледи: 2129

9839

Публикации: 8
Прегледи: 8186

52992

Започната от miass


Публикации: 6
Прегледи: 2782

3364

Започната от venki


Публикации: 14
Прегледи: 7876