• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 17:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

0тносно тубифекса

Започната от Giorgio_Armano, 07.06.2010 21:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Giorgio_Armano

доста  от колегите акваристи  се интересуват как се съхранява тубифекса за дълго време
затова реших 4е може да помогна,донякъде
схемата е много проста
  тубифекса се нуждае от студена или хладка вода наситена с кислород
най лесно (в зависимост от коли4еството) се съхранява във питка вани4ка на капеща вода 
другия на4ин е във хладилника със съвсем малко вода
поставяте го най доло в хладилника и нямате проблеми само 4е там има едно условие
сменяйте му редовно водата и  ще го запазите за по дълго време
4етох и теми в които някои колеги го замразявали
според мене погрешно
тубифекса умира и се скашква и е негоден за храна
ако се лъжа поправете ме ако греша но за мене е така
ще ви ка4а и снимки за да видите нагледно как го съхранявам аз
надявам се да е от полза
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

kdravia

Това със замръзяването май е най лошия вариант.
Докато има шарани,ще има и рибари!

petarvalchev

Колега, не че нещо, но искам да отправя един апел, не само към теб, но и към 80% от хората, които пишат по форуми. Толкова ли е трудно вместо 4 да напишете Ч, вместо 6, да напишете Ш, да сложите точки на края на изреченията и главни букви в тяхното начало. Нищо лично към теб, но една тема или обява ще се приеме много по-сериозно, ще направи много по-приятно впечатление, ако е написана грамотно. Освен това, самата тема/обява става много по-лесна за четене и разбиране, ако е написана що-годе грамотно.
Peace!

Giorgio_Armano

да така е  за което съжалявам  но в момента както се казва тъка наняколко стана и е възможно да съм пропуснал някоя грешка
за което да ме извините
: 07.06.2010г 21:09ч
Цитат на: Giorgio_Armano - 07.06.2010 21:49
да така е  за което съжалявам  но в момента както се казва тъка наняколко стана и е възможно да съм пропуснал някоя грешка
за което да ме извините
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Caxapa

Да добавя само, че има замразен тубифекс и се продава на блистери (поне тук при нас) и е по-сигурен от към зарази за разлика от живия. На няколко пъти си навличах неприятности с жив червей и спрях да купувам. НО последният замразен доставен от друга фирма е много едър и дълъг и рибите напаво ми се давят с тези спагети. И минах на едни други - май са ларви на комар.  За да се запазят хранителните качества на тубифекса , трябва да се замразява -шоково. Така като се замразяват пресни плодове. Малко трудно се постига в домашни условия за което и не ни се получава запасяването със "зимнина".  Иначе идеята ти за запазване на живия тубифекс е стара колкото е стара и акваристиката. Функционира но проблема е с водата. Прекалено много вода отчита водомера. Аз като си вземам жив тубифекс го слагам в бурканче и оставям да капе водата с интензивна капка 2/1сек. На ден по 2 до 3 пъти сменям цялата вода и така почти без загуби използвам цялата порция която купувам. Подхранва се с тънко нарязани картофи като за чипс.
Извинявам се за спама но дано съм бил полезен с моите познания! *bg*

vasso

Да, то май всички така с чешмата сме съхранявали. Не съм го оставял да капе толкова често обаче. Нищо му нямаше. Сега и аз предпочитам замразените храни, по-малко ядове имам. :-)

Giorgio_Armano

незнам от замраяването не съм много о4арован предпо4итам го жив
тук във Варна никой не го замразявапоради факта 4е риска от заболяване на рибите е голям.
за други храни да ,колегата е прав хирономус,артемия,циклопс,дафния за тях няма проблеми
тази година се прекарах здраво  не запазих за себе си замразени храни  и се наложи крастави4аря да купува краставици
:-D
кой знае 4е ще има такава зима
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Desmoria

Цитат на: Giorgio_Armano - 08.06.2010 07:03
незнам от замраяването не съм много о4арован предпо4итам го жив
тук във Варна никой не го замразявапоради факта 4е риска от заболяване на рибите е голям.
за други храни да ,колегата е прав хирономус,артемия,циклопс,дафния за тях няма проблеми
тази година се прекарах здраво  не запазих за себе си замразени храни  и се наложи крастави4аря да купува краставици
:-D
кой знае 4е ще има такава зима

Колега, не мислиш ли, че е крайно време да си оправиш правописа?
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.