• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Препоръчайте растения

Започната от mi6oace, 27.07.2014 09:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mi6oace

Здравейте, наскоро имах проблем с единият си аквариум и трябваше да бъде стартиран наново. Всичко сега е добре има само още едно нещо за допълване. Това са растенията. В него имам само кладофора и съвсем малко някакъв микророзиум. Ще торя с Easy life profito. Ще пускам CO2 , която е самоделка с мая и захар. Аквариумът е 30 литра.Осветлението е 0,5 вата на литър. Не искам да има много различни видове растения. Искам 2-4 вида в по-голямо количество. Ако може да ми дадете съвет какви растения да гледам . Забравих да кажа , че също слагам една друга тор на таблетки на Tetra за подхранване на растенията от корените.

Ето и една снимка на аквариумът. Не е най-доброто качество, но се добива представа.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2F50k28jnkx%2FIMAG1200.jpg&hash=056919761ea5f61d8e5007f8df5009747982f814

hunter

Ами щом ще ториш и подава СО2 може доста видове да гледаш и при положение, че осветлението ти е 0,5 не е зле. Зави си и ти какво гласиш мислиш ли за поляна или искаш нещо друго.

mi6oace

Ами не знам за полянка. Чудя се , защото знам ,че трудно се поддържа , а и съм пробвал няколко пъти ,но не се получи. Единият път растението за полянка започна да расте нагоре като обикновенно растение.
Но ако ми препоръчаш някое растение за полянка, което се гледа сравнително лесно, може и да пробвам.

hunter

Цитат на: mi6oace - 27.07.2014 09:48
Ами не знам за полянка. Чудя се , защото знам ,че трудно се поддържа , а и съм пробвал няколко пъти ,но не се получи. Единият път растението за полянка започна да расте нагоре като обикновенно растение.
Но ако ми препоръчаш някое растение за полянка, което се гледа сравнително лесно, може и да пробвам.
Примерно марсилеа хирсута или можеш да пробваш със мъх явански например.

mi6oace

Примерно , ако сложа мъх на някой клон от корена, а отпред по земята сложа марсилеа хирсута ще се получи ли. Ами какво би ми предложил за заден план (по точно това място зад корена и от двете му страни) Какво би било добре с тези растения

kaloqn_0998

Някоя Криптокорина например аз имам устерияна  за заден план става. При торенето пуска много издънки и се разпространяват бързо и трябва да имаш в предвид че листата растат до повърхността и може да правят сянка на останалите растения. Не е проблем ако по-големите листа се режат.

mi6oace


Similar topics (5)

51670

Публикации: 7
Прегледи: 2691

54761

Публикации: 5
Прегледи: 2636

56749

Публикации: 0
Прегледи: 1718

51987

Публикации: 0
Прегледи: 1768

50374

Публикации: 39
Прегледи: 12089