• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 06:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов Аквариум

Започната от TechART, 05.01.2014 20:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grigor nakov

То погледнете златната на какво прилича :duvar:

Лора

Цитат на: grigor nakov - 18.01.2014 22:37
То погледнете златната на какво прилича :duvar:
Прилича на Златна от вида "водно око" или bubble eyes, което пък се превежда по малко по друг начин.
А може би телескоп, но не в обичайния черен цвят.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

TechART

Златната рибка е Телескоп,както каза Лора.Не искам да убеждавам никои в нищо,не съм се регистрирал в този форум да втълпявам на някои еди кое си..Регистрирах се поради причината,че съм заинтересован от това хоби и искам да получа нужнана информация,която ме интересува(А в този форум..чета чета..тя е неизчерпаема).Относно по темата,в зоо магазина е станала грешка и съм чул,че рибката,която си запазих е пангас,но тя е Лабео-биколор,купих я заедно с 5 коридороса-3 джули и 2 панда.Получи се добро съжителство със скалариите,лабеото си избра територия и твърдо   защитава района си  :-D
П.с. Колега grigor nakov,аз може да съм "пълен новак" в това хоби( и затова чета усърдно всеки ден),ама поне е желателно преди този пост,който ми написахте,да бяхте се информирали относно видовете златни рибки..Поздрави :)

shnufito

Цитат на: grigor nakov - 18.01.2014 22:37
То погледнете златната на какво прилича :duvar:
Колегата иска да каже,че рибката изглежда изтормозена и болна.

Caxapa

Аз пак да добавя! Златни не се отглеждат със Скаларии!  Имат различни изисквания за живот.  Прочети за всяка една рибка която имашкакви са изискванията им и не ги смесвай така безразборно!

TechART

Да колеги разбрах Ви.В момента в който ми казахте,че са несъвместими,ги преместих във временен аквариум(на снимката по-долу),тясно ще им е 1 седмица,докато им намеря нов дом.
Сега въпроса към Вас ми е ,подараха ми одеве растения,забравих им имената и искам да ми помогнете да им разгадаем имената,за да мога да чета информация за тях(номерирал съм ги да Ви е по-лесно.Имам Анубиас нана също.Ще трябва ли да им слагам някакви торове/препарати/таблетки или само светлината,която светя 8-9часа ще им е достатъчна.Благодаря Ви!





Caxapa

Растенията от втората снимка които си номерирал не се нуждаят от по-специални изисквания.

TechART

Благодаря колега Сахара,сравнявам ги сега аз снимка по снимка и стигнах до извода,че ми приличат на:   2 мисля,че е Ехинодорус,а 1-Валиснерия,не съм 100% сигурен,а за 3-то растение,не мога да намеря какво е.

petko

1 и 3 не е ли едно и също растение.

TechART

Колега petko,май си прав 1 и 3 ще да са валиснерия според мен

Similar topics (5)

59281

Публикации: 8
Прегледи: 2573

53273

Публикации: 51
Прегледи: 14406

59657

Публикации: 2
Прегледи: 1723

51643

Започната от Supreme


Публикации: 3
Прегледи: 2515

57738

Публикации: 18
Прегледи: 5047