• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кажете ми какви сомочета може да съжителстват заедно

Започната от Emil Todorov, 22.10.2015 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Emil Todorov

Извинявам се незнам дали тук е мястото да попитам какви сомчета може да живеят заедно ? Ще помоля администраторите да изместят темата ако не и е тук мястото,че така имам 100л аквариум със какви сомчета да го населя.Мислех си за коридорас,калихт и анцитрус другите рибки мисля да са неони червен,син,черен данио пак различни разцветки ? Какво ще кажете ???  :-|

jabeto

За твоя обем се спри на 5-6 броики коридораси(има различни видове,но си избери от един)и 1-2 анциструса.Калихтите стават големи и цапат  доста.За другите рибки си избери 1-2 вида по 10-тина бройки иначе става шарения и не седи естетически дибре.

baygry

В моя 100 литров имам:коридорас-панди,палеатуси,джулита.Също така- анциструс албинос и обикновен,Неони,данио,разбори,родостомуси.Три цвята скариди.Живеят си прекрасно.Шарено и изпълнено с живот е аквариумчето.Относно естетиката-въпрос на вкус..

jabeto

Въпрос на вкус е да.Просто като взимаш колега рибки,взимай и ги добавяй постепенно,а не от раз 30 рибки,за да се запази баланса в системата *THUMBS UP*

Emil Todorov

Анцитросите не са ли малко 2,3 ? да взема около 5,6 .Ще слагам големи камъни за декорация да чистят по добре и преди съм ги слагал ама зеленясват може би от осветлението  ?

baygry

Имай предвид ,че анциструсите стават доста едрички...ако  имаш проблем с водорасли,може би по-добре е отоцинклуси,по-дребни са и по добре чистят водораслите


jabeto

Цитат на: niki20036 - 23.10.2015 15:59
А за 35л
Коридорас ,Отоцинклус,може и един дребен Анциструс

Emil Todorov

Отоцинклус трудно в Силистра  *YAHOO* ще потърся във форума някой да ми прати :)

Similar topics (5)

56997

Публикации: 1
Прегледи: 1924

54777

Публикации: 5
Прегледи: 2397

55598

Започната от choe


Публикации: 10
Прегледи: 3319

49220

Публикации: 11
Прегледи: 5465