• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бебешки аквариум

Започната от thebigone, 23.02.2016 22:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

thebigone

Здравейте. Скоро си стартирах "големият" нов 110л аквариум и сега се чудя какво да правя с малкият. Старият аквариум е 30л, с грунд,с малко китки(каквото се е хванало) и филтър. За сега го ползвам за изолатор, преди да пусна нещо в големият. Искам да го ползвам за родилно, но не съм убеден че средата ще е читава ако го оставя само с един сом,  няколко растения и две неретини. Мислех си да сложа някакви съвсем малки рибки, които в последствие да не представляват проблем за евентуалното ново поколение. Давайте идеи, аз се изчерпах без да мога да взема крайно решение

Amev

Прави скаридарник и си пей ;)

thebigone

Това което ме притеснява, е че не съм се занимавал със скариди. Другото което прочетох, повечето от скаридите искат двойно повече място от това което имам.  :-(

Amev

30 литра са перфектен обем за скаридки , може да започнеш с ред черита , и една - две аманови. Няма от какво да се притесняваш , грунд , мъхове , някое друго растение , филтър става и гъба с камъче. Че и вода по рядко се сменя.

thebigone

А в един момент като имам поколение, проблем ли ще е да преместя малките? Притеснява ме колко ще се прецака средата. Големият има молинези и хелери, а имам планове и за гупи... 

jabeto

В 30л съм достигал до 100-120 скаридки.Не е имало проблем *THUMBS UP*

Amev

Нищо няма да и стане на средата от няколко мъника за месец два, докато поодраснат и ще ги махаш ;) аквариумчето ще си е зациклено и няма да има проблем за мъници, като поодраснат ще ги махаш и така. Аз така се чудих какво да правя 30 литров който даже е реално 20 и си направих скаридарниче с 9-10 нано рибки ;)

thebigone

Вчера отидох да пазаря явански мъх и скариди... и се пробрах с явански мъх и 5 ендлера. Като ги гледам 3-те женски са бременни, така че скоро може да стане забавно. Благодаря на отзовалите се  *DRINK*. Скаридите, за сега, ги отлагам.

Similar topics (5)

53370

Публикации: 11
Прегледи: 5448

59778

Публикации: 2
Прегледи: 1472

51670

Публикации: 7
Прегледи: 2691

57982

Публикации: 13
Прегледи: 4105

48340

Публикации: 14
Прегледи: 6158