Имате ли информация за въздействието на хлорен диоксид върху водораслите в аквариума.
За продукти като този http://www.chemoxide.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=72:2012-03-13-08-17-29&catid=36:2012-02-15-11-16-28&Itemid=83този (http://www.chemoxide.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=72:2012-03-13-08-17-29&catid=36:2012-02-15-11-16-28&Itemid=83този) се твърди че помагат при алгии.
Наскоро стартирах аквариума отново и затова още нямам водорасли върху които да експериментирам. :) но е въпрос на време.
Смятам че си заслужава да се експериментира с оглед на ниската му цена.
До колко това може да е проблем обаче :Окислява бързо желязо и манган, особено в сложни съединения?
Моля онези от вас които имат опит в третирането с кислородна вода да се включат тъй като хлорния диоксид също е окислител?
Ето малко допълнителна информация :Jim Humble - Разбиране на ММС - част1.avi (http://www.youtube.com/watch?v=i25JjqJ__yI#)
*offtopic Идва грипния сезон може да помогне на някой :)
Получих отговор на въпрос към представителя :"до колко е възможна употребата на препарата в аквариуми за борба с алгиите. Може ли да навреди на растения, риби и други обитатели? "
отговор:
"възможна е употребата на продукта за риби, но много внимателно - да не се надвишава дозата от 0,05 мг/л, което означава 1 л от препарата за 150 000 литра вода. Сега двата компонента са течни и от тях може да се приготвя толкова разтвор, колкото е необходим, тъй като трайността на приготвения разтвор е до 45 дни при съхранение на тъмно място.
Цена за 1 литър 3 лв, без ДДС, независимо дали купувате готов разтвор или компонентите."
Има ли желаещи от София които искат да участват в експеримента лично или само с водорасли?