• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Охлювчера планорбис

Започната от castor07, 10.10.2012 18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

castor07

Здравейте, с някое от растенията съм вкарал малки охлювчета , вероятно планорбиси...малки около 1,5 мм-2мм. Въпросът ми е следния ...Защо се катерят по стъклото нагоре, и означава ли нещо това?... Досега не го забелязвах , но днес ми направи впечатление.  .....Предварително благодаря!

Caxapa

Когато Меланията излезе масово от грунда означава, че нещо не е наред с аквариума. Планорбиса си щъка из целия аквариум. За предпочитане е да го отстраниш, механично, по химичен път или да сложиш охлюви Хелена или риби които да ги унищожат.

castor07

Нападнали са ми един микрозориум и по него се появиха малки дупки , и много черни точки...Това да не са им яйцата :-(...Иначе аз мачкам. Само да видя някой и веднага бъркам >:o

_Kirilov

Цитат на: castor07 - 10.10.2012 20:38
Нападнали са ми един микрозориум и по него се появиха малки дупки , и много черни точки...Това да не са им яйцата :-(...Иначе аз мачкам. Само да видя някой и веднага бъркам >:o

За микрозорума е нормално да има точици - виш му профила в сайта. Определено не са от охлюва - няма за какво да се притесняваш :) аз си ги отглеждам , но въпреки това популацията им не е огромна . Най-много  да имам 3-4 големи охлювчета - всичко останало къде отива не знам :)

Similar topics (5)

6402

Публикации: 1
Прегледи: 5148

55046

Публикации: 4
Прегледи: 5581

21087

Публикации: 3
Прегледи: 4335

43398

Публикации: 0
Прегледи: 1773

13340

Публикации: 4
Прегледи: 2775